MHP Artvin Milletvekili Adayları Borçka’da İftar Yemeğinde Buluştular

tarafından
192
MHP Artvin Milletvekili Adayları Borçka’da İftar Yemeğinde Buluştular
Bu haber 376 kez okundu.

28. Dönem Artvin Milletvekilleri adaylarından Özkan “Artık salonlara sığmıyor, zincirleri kıra kıra, barajları yıka yıka geliyoruz, daha yeni başlıyoruz”

28. Dönem Artvin Milletvekilleri adaylarından Mete Han Özkan “Gün ahde vefa günüdür. Gün üç hilali dalgalandırma günüdür. Gün fitneye fesada geçit vermeme günüdür. Gün, MHP ve onun şanlı tarihine saygı günüdür.”

Milliyetçi Hareket Partisi Borçka İlçe Başkanlığının düzenlemiş olduğu iftar yemeği MHP Artvin Milletvekili adaylarından Mete Han Özkan ve Erkan Çağatay Kuruoğlu, Borçka halkıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.

TBMM 28. Dönem Artvin Milletvekilleri adaylarından Mete Han Özkan ve Erkan Çağatay Kuruoğlu, Gözde Toplantı ve Düğün Salonundaki iftar yemeğinde tanıtım toplantısında yoğun katılımın olduğu programda vatandaşlara seslenen MHP birinci sıra Milletvekili adayı Mete Han Özkan,

Çayına hasta olduğum,

Balına hasret kaldığım,

Dalından fındık aldığım,

Gönülden gönüle yol bulup koştuğumuz, ahde vefalı Borçkalım;

Gün birlik olma günüdür, gün fitneye fesada geçit vermeme günüdür, gün tarih yazma günüdür. Biriz beraberiz, güçlü Türkiye için Borçkayı ayağa kaldırmalıyız. Haydi hep beraber Ya Allah Bismillah.

İftarımızı Borçka’da kıymetli hemşehrilerimizle yaptık. Borçka şaha kalktı, sel oldu taştı. Artık salonlara sığmıyoruz. Zincirleri kıra kıra, barajları yıka yıka geliyoruz. Daha yeni başlıyoruz.

Artvin’den farklı farklı partilerin vekil çıkardığına vurgu yaparak, “Artvin’imiz bugüne kadar herkese kucak açtı, kucakladı, sahiplendi. Şöyle bir hafızamızı yoklarsak; DSP’den, ANAP’tan, Doğruyol’dan, AKP’den CHP’den milletvekili gönderdik mi? Evet Peki şimdi soruyorum sizlere; Sıra MHP’ye geldi mi? 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak seçimlerde, zalimlere, hainlere, Türk İslam düşmanlarına hesap soracak mıyız?” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan’a milletvekilliği seçimlerinde MHP’ye oy isteyen Özkan, “Sevgili dostlarım, ağabeyleri, ablalarım; darbe teşebbüsü olan 2016 yılından beri ittifak yaptığımız AKP ile birlikte yine cumhurbaşkanlığı seçimlerinde birlikte sayın Erdoğan’ı destekliyoruz ve tekrar seçilmesi için ev ev kapı kapı dolaşıp oy istiyoruz. Bu konuda adayımız belli kararımız nettir. 14 Mayıs 2023 yılında yapılacak milletvekili seçimlerinde ise kendi başımıza ve ayrı olarak seçime gidiyoruz. Bu konunun özellikle bilinmesini istiyorum ve MHP olarak tarihte ilk defa Artvin’den milletvekili çıkartmak istemekteyiz.” ifadelerini kullandı.

AK Parti ittifakını verdiği bir örnek ile açıklayan Özkan, şöyle konuştu:

“Bizleri yani MHP’yi yıllardır haklı ya da haksız şekilde, 2016 yılından beri yaptığımız ittifaktan dolayı eleştiren eşimiz, dostumuz, arkadaşlarımız oldu halen daha var. Bu konuda defalarca ittifakın neden önemli olduğu ve devam etmesi gerektiğini anlatmış olmamıza rağmen halen daha kafası karışık, kızgınlığı geçmeyen dostlarımıza bir anımı anlatmak istemekteyiz. 2017 veya 2018 senesinde Konya’da yapılan MHP istişare toplantısı sonrasında seçimlerde ittifak yapılacağı ve seçimlere bu şekilde girileceği ihtimali ortaya çıkmıştı. Toplantı sonrası MHP genel başkan yardımcıları ve MYK üyeleri ile birlikte akşam çayı içmek için otantik bir kafeye girdik. Bizi tarihi ve otantik kafenin sahibi Niyazi amca karşıladı, hoş beş sohbet ettik. Çaylar geldi. Ben söze başladım ve dedim ki Niyazi amca, bu seçimlerde ittifaka oy isteyeceğiz sen ne düşünüyorsun bu konuda dedim. Niyazi amca, “ben size bir olay anlatayım siz de Devlet Bahçeli ve Ülkücüleri nasıl gördüğümü anlar ve seçimde nasıl oy kullanacağımı da burdan çıkartırsınız” diyerek başladı anlatmaya; “mahallenin esnaflarından biri, biraz savurgan ve iş bilmezliğinden dolayı epey borçlanmış. Birgün icra arabası, devletin memurları ve alacaklının avukatı kapıya dayanmış. Mahalleli ne olup bitiyor diye merakla toplanıp bakmışlar ki komşularının evinde ne var ne yok haczedip götürecekler. Komşunun çocuğu çoluğu sokakta kalacak, adamın tezgahı bozulacak, evi dağılacak diye düşünen mahalleli üzülmüş bu duruma tabi. İcra memurlarından rica etmişler, yalvarmışlar ama bir sonuç alamamışlar. Bu esnada komşulardan biri, icra memurlarına ve alacaklı avukatına “komşumun bütün borcunu üstleniyorum, getir senedi imzalayayım, komşum borcu ödemezse ben ödeyeceğim” der. Bütün mahalle “biz de kefiliz, o ödemezse biz öderiz” deyince avukat ve icra memurları, bütün mahallenin saygı duyduğu ve sevdiği bu adamın kefilliğini ve borcu üstlenmesini kabul eder ve borçlu adamın eşyalarına dokunmadan geri giderler. Böylece mahalle, yine eski huzuruna kavuşur, dayanışma içinde yaşamaya devam ederler. İşte Devlet Bahçeli, Türk Milletini kurtarmak için, borçlu adama kefil olup bütün borcu üstlenen saygın mahalle komşumuz gibi, ülkücüler de o mahallenin sakinleri gibidir. Ben biliyorum ki Bahçeli bir işe giriyorsa kendisi için değil Milleti için yapıyordur. Şimdi bana sorduğunuz sorunun cevabını umarım vermişimdir” dedi ve cilt cilt kitaplara yazılsa anlatılmayacak bir misalle meseleyi özetlemişti. Yani demem o ki Konya’daki Niyazi Amcanın bu feraseti ve hareketimize ve genel başkanımıza olan bu bakışı ve inanışı karşısında bizim de artık Borçkalılar olarak, Artvinliler olarak MHP’ye ve Devlet Bahçeliye güç vermeliyiz, destek olmalıyız, dua etmeliyiz ve oy vermeliyiz. Gün ahde vefa günüdür. Gün üç hilali dalgalandırma günüdür. Gün fitneye fesada geçit vermeme günüdür. Gün, MHP ve onun şanlı tarihine saygı günüdür.” – Fatma Küçük Atasert