Artvin Valisi Ünsal, Turizm Haftası nedeniyle mesaj yayınladı

tarafından
14
Artvin Valisi Ünsal, Turizm Haftası nedeniyle mesaj yayınladı
Bu haber 26 kez okundu.

 

Artvin Valisi Cengiz Ünsal, her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm Haftası” dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Vali Ünsal yayınladığı mesajında, “Ülkemiz genelinde her yıl 15 – 22 Nisan tarihleri arasında; toplumda farkındalık yaratarak turizmin önemine dikkat çekmek ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla “Turizm Haftası” kutlanmaktadır.

Günümüz dünyasında; iletişim ve ulaşım sektörlerinde yaşanan ilerlemeler ve küreselleşmenin etkileri neticesinde ülkeler arasındaki sınırların adeta kalktığına ve bireylerin refah seviyesinin yükselmesi ile birlikte insan hareketinin gittikçe arttığına şahit olmaktayız.

Bu nedenle yeni yerleri ve o yerin doğal güzelliklerini görmek için yapılan bir seyahat olmanın çok daha ötesine geçen turizm; kültürler arası etkileşim ve ilişkileri en üst düzeyde yaşatan, farklı kültürleri çeşitli topraklarda buluşturan bir güç haline gelmiştir.

Ülkemizde hızla gelişen turizm sektöründen ilimizin de yeteri kadar pay alabilmesi, turizm alanında hak ettiği noktaya gelebilmesi için yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam etmektedir.

Ülke ekonomisine yaptığı katkının yanı sıra, insanlar arasında dostluk duygularının gelişmesine yardımcı olan turizm sektörü, ekonomik gelişme açısından vazgeçilmez bir değer haline gelmiştir. Bu kapsamda gerek ülkemiz gerekse ilimiz, tarihi ve doğal güzellikleriyle oldukça önemli bir turizm potansiyeline sahiptir.

Artvin Valiliği olarak bizler de ülkemizin cennet köşelerinden olan, önemli doğal ve kültürel güzellikleri barındıran ilimizin tanıtımını en iyi şekilde yapmak için çalışmaktayız. Bu anlayışla ilimiz turizmine katkı sağlayacak her türlü tesis ve hizmet verecek nitelikli insan gücünün arttırılması için tüm paydaşlarımız ile birlikte çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; İlimizin ve ülkemizin turizm açısından gelişmesine katkıda bulunan turizm sektörü çalışanları ile bu amaçla ilimizdeki turistik yerlerin tanıtımlarını yapan herkese teşekkür ediyor, tüm turizm camiasının Turizm Haftası’nı kutluyorum.” – Artvin Valiliği