Borçka Çoruh Nehrinde Mahsur Kalan Genç Kurtarıldı

tarafından
18
 Borçka Çoruh Nehrinde Mahsur Kalan Genç Kurtarıldı
Bu haber 28 kez okundu.

 

Borçka’da balık tutmak için girdiği Çoruh nehrinde mahsur kalınca etraftaki vatandaşların yardımıyla kurtarıldı.

Borçka ilçemize bağlı Merkez Mahallesi Çoruh Caddesi üzerinde bir genç balık tutmak için gittiği Çoruh Nehri’nde baraj kapakları açılıp nehrin debisi yükselince köprü ayağında mahsur kaldı.

Edinilen bilgiye göre, Borçka ilçesinde Çoruh nehri yatağına inen bir genç, Borçka Barajı’nın elektrik üretimi nedeniyle kapaklarının açılacağından habersiz balık tutmak için oltasını hazırladığı sırada su seviyesinin yükselmeye başladığını fark etti. Nehirdeki su seviyesinin yükselmesi üzerine paniğe kapılan genç bu sırada köprü ayağına çıktı. Suyun debisinin artması üzerine köprü ayağından karşıya geçemeyen genci gören çevredeki vatandaşlar 112 Acil Servis ekiplerine haber verirken, genç de ailesini arayarak yardım istedi. Bölgeye itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edilirken, köprü ayağındaki gencin kurtarılması için ilçe halkı da seferber oldu.

Çevredeki vatandaşlar buldukları bir kapı ile genci kurtarmak için nehir yatağına indirirlerken, genç çevrede bulunan vatandaşların yardımı ile bulunduğu yerden çıkartılarak kurtarıldığı, kısa süreliğine korku yaşayan gencin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. – Gökhan Özçelik