Artvin Valisi Cengiz Ünsal, yeni yıl mesajı

tarafından
33
Artvin Valisi Cengiz Ünsal, yeni yıl mesajı
Bu haber 65 kez okundu.

 

Artvin Valisi Cengiz Ünsal, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Ünsal mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Değerli Artvin’li Hemşehrilerim;

Her yeni yıl, yeni umutları ve beklentileri de beraberinde getirmektedir. 2023 yılını acı ve tatlı hatıralarıyla geride bırakırken içimizdeki büyük umutlar, beklentiler, coşku ve heyecanla hep beraber yeni bir yıla giriyoruz.

2023 yılı, ülkemiz ve dünya açısından önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl olmuştur. Atatürk’ün önderliğinde büyük bir özveriyle kurulan Cumhuriyet’imizi 100. Kuruluş yıldönümünü, vatandaşlarımızın ülkenin her köşesindeki etkinliklere coşkulu katılımıyla kutladık. İkinci asra adım olan bu anlamlı yıldönümünün yanı sıra, kimi acı olaylar, felâketler ve sevindirici gelişmeler de yaşadık. Asrın felaketi olarak adlandırılan, çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına yol açan deprem, aynı zamanda birlik ve beraberliğimizin, yardımlaşma ve dayanışma ruhumuzun timsali olmuştur. Bu vesileyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.100 yıldır sosyal ve ekonomik alanda karşılaşılan sorunların aşılmasında vatandaşlarımız her türlü fedakarlığı sergilemiş ve devletimize her zaman büyük destek vermiştir.

2023 yılında da bulunduğumuz bölge başta olmak üzere, savaşlar, çatışmalar ve terör eylemleri sürmüş, her alanda elde edilen ilerlemelere karşın insanlığı tehdit eden sorunlar çözülememiştir. Uluslararası terörizmle mücadelenin önemi, 2023 yılında da kendini bir kez daha üzücü biçimde göstermiştir.

Ülkemiz, genç ve dinamik nüfusu, köklü kurumları ve sivil toplum örgütleri, zengin kaynakları, birikimleri ve imkanları ile ikinci yüzyılda çok daha iyi bir düzeye ulaşacak, yeni yüzyıl Türkiye Yüzyılı olacaktır. Bu hedefe ulaşmak, çocuklarımıza ve gençlerimize övünecekleri bir ülke bırakmak ve aydınlık yarınlar hazırlamak hepimizin ortak sorumluluğudur.

İkinci yüzyılın ilk yılı olan 2024 yılının güçlü, geleceğe güvenle bakan, huzurlu, kalkınmış Türkiye’ye ulaşma yolunda önemli adımların atıldığı bir yıl olmasını diliyorum.

2024 yılında ilimizin sahip olduğu bütün imkanları kullanarak gerçekleştireceğimiz önemli projelerle, güzel Artvin’imizin her yönüyle daha iyi noktalara taşınması en önemli hedefimiz olacaktır. Bu konuda, tüm kamu kurum-kuruluşlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız ile İlimizin bir bütün olarak ortak bir iradeye sahip olması en büyük gücümüzdür.

Bu duygu ve düşüncelerle;2024 yılının Ülkemize, Milletimize ve tüm insanlığa huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, Kıymetli Artvinli hemşehrilerimin ve her kademedeki mesai arkadaşlarımın yeni yılını en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi. – Artvin Valiliği