Kaymakam Hakan Contarlı’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

tarafından
54
Kaymakam Hakan Contarlı’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
Bu haber 105 kez okundu.

 

Borçka Kaymakamı Hakan Contarlı, 24 Kasım Öğretmenler günü münasebeti kutlama mesajı yayımladı.

Kaymakam Contarlı mesajında; “Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenleri rahmet ve saygı ile anarak emekli ve görev başında bulunan öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutladı.

Öğretmenlik mesleğinin kutsal ve saygın bir meslek olduğunu dile getiren Contarlı “Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Bulunduğu her ortamda mum misali kendi yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş bir şekilde yetiştiren, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir. Öğretmenlerimizden beklentimiz, çocuklarımıza ve gençlerimize, düşünmeyi, düşünerek bilgi üretmeyi, araştırmayı, sorgulamayı, akılcılığı ve bilimselliği öğretmeleri, onları eleştirel düşünce sistemine sahip, kişilikli, kendine güvenen, ülkesini ve Milletini seven, bireyler olarak yetiştirmeleridir ” dedi.

Görevleri başındayken şehit düşen öğretmenleri de unutmayan Contarlı cümlelerini şu sözlerle dile getirdi “Şefik öğretmen 24 yaşındaydı. Necmettin öğretmen 23. Şenay Aybüke öğretmen 22. Hepsi de o kaya diplerinde açan çiğdemlere benzeyen çocuklarımız için yollara düşen pırıl pırıl evlatlarımızdı. Görevlerini ifa ederken Şehit olan Aybüke Yalçın, Necmettin Yılmaz ve diğer adını sayamadığımız şehit öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan başta kendi annem ve babam olmak üzere değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi. – Fatma Küçük Atasert