Borçka Acarlar M.Y.O.’da 3. Mezuniyet Sevinci

Borçka Acarlar M.Y.O.’da 3. Mezuniyet Sevinci (2) Borçka Acarlar M.Y.O.’da 3. Mezuniyet Sevinci (1)

Borçka Acarlar Meslek Yüksek Okulunda 2016-2017 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni düzenlendi.

Artvin Çoruh Üniversitesine bağlı Borçka Acarlar Meslek Yüksek Okulun Salonunda gerçekleştirilen törene Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, Belediye Başkanı Aslan Atan, Başkan Yardımcısı Muhammet Gün ile Mehtap Şentürk, Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır, AK Parti İlçe Başkanı Şükrü Ertürk, İl Genel Meclis üyesi Muhammet Çakmak, Borçka Acarlar Meslek Yüksek Okul Müdürü Muhammet Ardıç ile öğretim görevlileri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Borçka Acarlar Meslek Yüksek Okulun bünyesinde bu yıl 3’ncüsü düzenlenen mezuniyet töreni ile ilgili açıklamalarda bulunan Borçka Acarlar Meslek Yüksek Okul Müdürü Muhammet Ardıç, yetiştirdikleri öğrencileri mezun etmenin gururunu yaşadıklarını dile getirerek, “Son yıllarda üniversitelere ve bilimsel araştırmalara ayrılan pay yurt içi hasılanın yüzde birini geçmiş durumda. Buna paralel hem üniversitemizde hem de ülkemizde bilimsel gelişmelerde olumlu bir ivmenin olduğunu görüyoruz. Bu yatırmaların artarak devam etmesini arzuluyoruz. Zaman insan için çok kıymetli olduğunu ve her alanda zamanı en iyi şekilde değerlendirerek başarının yakalanacağını, öğrencilerden zamanlarını iyi değerlendirmelerini” istedi.

Ardıç, “mezun olan öğrencilerimizin, insanlara faydalı olabilmektir. Edindiğimiz ilmi bilimi insanlığın faydası için, bu millet için, bu devlet için kullanılsın. Okulun fiziki konum ve yapılacak projeler hakkında destek aldığı iş adamı İsmet Acar’a bir kez daha teşekkür ederek, yapılması planlanan rüzgar enerjisi ile çok amaçlı spor sahası hakkında ve bir çok alanda” önemli açıklamalarda bulundu.

Konuşmaların ardından okudukları bölümlerde not ortalamalarıyla ilk 3’e giren öğrenciler tek tek sahneye davet edilerek Okulu yaptıran İş adamı İsmet Acar, tarafından öğrencilere gönderilen hediyeler protokol mensuplarınca öğrencilere hediyeler ile diplomaları taktim edildi.

Diplomaların ve ödüllerin verilmesinin ardından kep atma töreniyle ve okulun bahçesinde horon eşliğinde havaya kep atma sevinci görüntülere yansıdı.

Haber: Gökhan Özçelik

Bir Cevap Yazın