TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU, VALİ DOĞANAY’I ZİYARET ETTİ

  

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ‘Ekonomik İstişare Toplantısı ve Ödül Törenine’ katılmak üzere geldiği Artvin’de Vali Ömer Doğanay’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Hisarcıklıoğlu, Artvin’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Artvin’in doğasına ve insanına hayran kalıyorum. Burası adeta yeryüzü cennetini andırıyor. Bu yıl ikinci kez Artvin’e geliyorum. Tatilimi burada geçirmek istiyorum. Buranın doğası insanı dinlendiriyor ve huzur veriyor. Artvin ekonomisi her geçen gün daha iyiye gidiyor. Modernize ettiğimiz Sarp Sınır Kapısı başta Artvin’e ve ülkemize büyük katkı sunacak.” dedi

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Ömer Doğanay ise doğal güzellikleriyle ziyaretçilerine kendisine hayran bırakan Artvin’in geleceğinin turizmde olduğunu söyledi.

Doğanay,” Sosyal ve kültürel gelişmişlik düzeyi, benzersiz doğal zenginlikleri, sahip olduğu huzuru ve güveni ile ülkemizin en güzel illerinden biri olan Artvin’imize hizmet ediyor olmaktan büyük gurur duyduğumu, bu güzide ortamda bir kez daha paylaşmak istiyorum. İlimizin sorunlarının, ihtiyaçlarının tespitinin yanı sıra, çözüm alternatiflerimiz üzerindeki çalışmalarımızı; sonuç odaklı olarak, tüm kurumsal yapılarımız, meslek kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, hemşehrilerimizle işbirliği ve koordinasyon içinde geliştirme ve uygulama anlayışı ile gerçekleştirme çabasındayız.” diye konuştu.

Sarp Sınır Kapısının modernize edildiğini anımsatan Vali Doğanay, ”Yılda ortalama 6 milyon yolcu ve 1 milyon aracın geçiş yaptığı Sarp Kara Hudut Kapısı Gümrük Sahası Hizmet Binaları ve diğer yapılarının yenileme çalışmaları tamamlanma aşamasındadır.  Yap-İşlet-Devret Modeli ile yürütülen bu modernizasyon projesinden dolayı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanlığımıza Artvin Valisi olarak şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Ziyarette Hisarcıklıoğlu, Vali Doğanay’a TOBB tarafından bastırılan Dede Korkut Kitabı hediye etti. Doğanay ise yöresel ürünlerin bulunduğu ahşap sandık ile kenti tanıtan fotoğrafların yer aldığı plaket takdim etti.

Ziyarette, AK Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, Türkiye’nin Batum Başkonsolosu Makbule Koçak, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, ilçe ve bölge ticaret odaları başkanları hazır bulundu.

AVBM

Bu haber 234 kez okundu.