Ticaret Sicili Gazetesi İlanları Erişime Açıldı

Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde yayınlanan ilanlar erişime açıldı.

Konuyla ilgili bilgi paylaşımında bulunan Artvin Ticaret Sicili Müdürü Yaşar Kars, 01/08/2018 tarihi itibariyle tescil ve ilanı yapılan bilgilerin yayınlandığı Ticaret Sicil Gazetesi ilanları, erişime açılmıştır dedi.

Yaşar KARS, konuyla ilgili olarak şu bilgileri paylaştı; “ Ticaret Siciline kayıtlı Tüccar ve tacir ilanları Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yayınlanmaktadır. Türk Ticaret Kanunu’nun 35’inci maddesi gereğince ve Ticaret Bakanlığı gözetiminde, 5174 Sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu gereğince Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde basılan ilanlar, yapılan çalışmalar kapsamında erişime açılmıştır.

Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nin söz konusu arşivi, 21/02/1957 tarihinden itibaren, 16 binin üzerinde sayı ve 5 milyon sayfadan oluşmaktadır. Toplamda 15,5 milyon ilanın bulunduğu arşivin tüm nüshaları dijital ortama aktarılarak 01/08/2018 tarihi itibariyle erişime açılmıştır. Bu bilgilere ulaşmak isteyen kullanıcılar, (http://www.ticaretsicil.gov.tr/) internet adresinden ilan bilgilerine ulaşabileceklerdir.

Yapılan çalışmalar kapsamında, Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) ile Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi entegrasyonunu  da sağlayacak, yayın süresini kısaltacak, çeşitli giderleri ve hataları giderecek dijital dönüşüm projesi çalışmalarına da başlanmıştır.”

ÇP

172 Görüntüleme