MHP Artvin İl Teşkilatı Basın Mensupları İle Kahvaltıda Bir Araya Geldi

 

         Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Teşkilatı, Basın Mensupları İle Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Milliyetçi Hareket Partisi’nin yerel ve ulusal basın mensuplarına Şamata Kafe’de düzenlemiş olduğu kahvaltıya, Milliyetçi Hareket Partisi Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç, MHP Merkez İlçe Başkanı Ekrem Kurt, Ülkü Ocakları Başkanı Ogün Erdem, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Zeki Alkan, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Yönetim Kurulu Üyeleri Orhan Sevinç, Hüseyin Erer, Dost Artvin Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Kekeç, Demokrat Çoruh Gazetesi Sorumlu Yazı işleri Müdürü Sevgi Boydağ, Serhad Artvin Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ayten Öztürk, yerel ve ulusal basın mensupları ile MHP İl ve ilçe yönetim üyeleri katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç burada yaptığı basın açıklamasında 28 Ekim’de Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Kongresi gerçekleştirildiklerini belirterek, “Kongreden sonra İl Yönetim görev dağılımlarımızı gerçekleştirdik. Görev dağılımlarından sonra arkadaşlarla birlikte yeni yönetimimizde görev alan arkadaşlarımızın raporlarının hazırlanmasını bekledik. Raporlar içerisinde teşkilat birimimiz seçim ve hukuk işlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcımız ilçe ziyaretlerini organize etti. Bu ziyaretlerin bir kısmını gerçekleştirdi, bir kısmı da İnşallah önümüzdeki hafta içi devam edecek” dedi.

Ülke gündemine ilişkin önemli konurlarda açıklamalarda bulunan Kılınç açıklamasına söyle devam etti:

“Şimdi MHP’nin Türkiye genelinde yaşatılmaya çalışılan süreçler bizim için çok önemlidir, bizim için önemli olduğu kadar Türk milleti içinde önemli olduğunu düşünüyoruz. Türk Milleti’nin birliği ile bütünlüğü ile, bekası ile uğraşmak isteyen hedef amaçları, Sayın Genel Başkanımızın (Dr. Devlet Bahçeli) şahsı ile ilgili başlatılıp, MHP’yi bölmek ve parçalamak olan süreçler yaşadık. Allah’a hamdolsun, iyi ki bazı süreçler yaşadık. Biz inandığımız değerler içerisinde şunu iyi biliyoruz ki, ‘Sizin şer bildiğinizde hayır, hayır bildiğinizde şer vardır’ diye bize şer bildiklerini biz hayırlı gördük. Bu şekilde MHP’ye yapılmak istenen operasyonları 15 Temmuz’da daha net gördü Türk Milleti. Biz 15 Temmuz’dan önce ki söylediklerimizi, gördüklerimizi, yapmaya çalıştıklarımızı, çözüm sürecinden alın, TC tabelalarının sökülmesine, BOB eş başkanlığından, Türkiye’nin bütünlüğünü kabul eden herkesin kabullendiği FETÖ’nün bir terör örgütü olduğunu sayın liderimiz beyan etmişti ve 15 Temmuz’da bunu herkes daha net gördü. 15 Temmuz’dan sonra ki süreçte Türkiye Cumhuriyeti devletinin bizi, milleti ayrıştıran söylemlerden ayrılmaya başlayan ve o eski çalışmalarını, akil adamları bir kenara atıp, Türk Milleti’nin bekasını, refahını düşünen bir yönetim tarzına geçiş yapan hükümete de MHP bu konularda destek vermiştir. MHP’nin desteği Türkiye Cumhuriyeti’ni yöneten iktidarın terörle mücadelesine ve dış güçlerle yapılan mücadelesinedir. Biz NATO ile ilişkili dediğimizde herkes bunu çok sallamasyon bir ifade olarak nitelendirdiler. Basında da bizi çok eleştirdiler, ‘NATO ile FETÖ’nün ne lakası var’ dediler. Bizim en çok dikkat çekmeye çalıştığımız konulardan biri NATO’nun Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, bizim için değeri tartışılmaz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resmi ile bugün ki Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı, isim şahıs önemli değil ama Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da resmini alıp bu resimlerle birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Türk Milletine bir tehdit olarak biz algıladık. O resimlerin oraya konulmasından sonra herkes bunu bir kez daha görmüş oldu. Bazı at gözlüğü ile dünyaya bakmayı sevenler  hala daha bu konuda iddia ediyor, inat ediyorlar.”

         -Biz MHP olarak Zarrab’ın suçsuz olduğunu kesinlikle savunmuyoruz

Son günlerde ülke gündeminde yer alan olaylara ilişkin de açıklama yapan Kılınç, Reza Zarrab olayına da değinerek; “Bir Reza Zarrab olayı var. Genel başkanımız bunu grup toplantısında beyan etti. Biz MHP olarak Zarrab’ın suçsuz olduğunu kesinlikle savunmuyoruz, böyle bir şeyi de iddia etmiyoruz. Eğer suçu varsa Türkiye Cumhuriyeti devletine göndersinler, Türkiye Cumhuriyeti Devleti hukuk içerisinde onu yargılasın. Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin hukukunun bağımsız olduğuna inanıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devletine gönderilip burada yargılanmasını istiyoruz” dedi.

         -Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yönetmeye talim olan bir insanın hata yapma lüksü yoktur

Geçtiğimiz günlerde İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Artvin ziyareti ve Akşener’in Cerattepe mücadelesi hakkında ki görüşlerini eleştiren Kılınç; “Yeni kurulan İyi Parti’nin Artvin’de il binasının açılışı yapıldı. Ve bir toplantı organize edildi.

Toplantıda da siyasi bir gaf il başkanları yapabilir, ilçe başkanları yapabilir, teşkilatın bireyleri yapabilir ve divan üyeleri de yapabilir ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yönetmeye talim olan bir insanın hata yapma lüksü yoktur. Hata yapıldığı zamanda özrün kabahatten beter olma ihtimali de yoktur. Artvin’de çok şükür tarafsız gazeteciler de vardır. Bunu da tarafsız bir şekilde kamuoyuna yansıttılar. Türk milletine bu konudaki yaptıkları gafı daha net bir şekilde söylemlerine basın olarak yansıttılar. Bizim için Cerattepe mücadelesinin çok büyük bir önemi vardır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Artvin’de Cerattepe mücadelesinde geçmişte bugüne kadar her zaman hukuksal mücadelenin içerisinde olmuştur. Eylemlerde ise hukuki çizgileri aşmadan yer almıştır.

Artvin Cerattepe mücadelesi vermiş bir şehirdir ve bu mücadeleyi iki cümle ile basıp geçiyorsun sonrada açıklama için de hata yaptık diyilerek geçiştirilmesi ne kadar doğrudur? Artvin’in hassas değerleri ile oynanmasına müsaade etmesinler eğer buna müsaade ettirirseler MHP ve ülke ocakları olarak bu durumun karşısında her zaman duracağımızı bilsinler. Şahsen iyi insanlar olabilirler tabelaları da iyi olabilir. Ama yaptığı faaliyetlerin de isimleri ile örtüşmediğini söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

Müslümanların değerlerine el uzatmak isteyenlere de karşılığı verilecektir

Kılınç açıklamasında ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasını ve söylemlerini eleştirerek, “İslam sancaklarını yere düşürtmek için Türk Milletini bölüp parçalamak için tarihte şark meselelerinde ki alınan kararları da biliyoruz. Orada yapılan toplantılarda Müslümanları haçlı seferleri ile nasıl parçalayabiliriz diye bir tartışmaya kalkıp Müslümanları parçalayabilmek için Türkleri parçalamanın gerektiğini düşündüklerini de bizler iyi biliyoruz. Bizlerin bu düşünceler karşısında her türlü hamlelerimiz hazırdır. Türk milleti bu hamlelerin karşılığını tarihin her safhasında vermiştir.  Bu coğrafya da Türk milleti bizleri ayrışmaya karşı her zaman cevabını da vermiştir. Tarihte bunun cevabını da almışlardır emellerine ulaşamamışlardır. Yıllarca Atatürk’le Recep Tayyip Erdoğan arasında tercih yaptırmaya çalıştılar yıllarca. Bizlerin her zaman Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.  Son günlerde mescidi aksaya yapılan saldırı ve söylemleri bürokrasi olarak devam ettirdiler. Haçlılarda, Siyonizm’de bir olup Müslümanları parçalamaya çalışıyorlar Mesciti Aksa bizim ilk kıblemizdir.  Mescidi Aksa’ya yapılmaya çalışılan saldırı ve hedeflerine bunu herkes bilsin ki Türk Milleti bunun karşısında can vermeye koşup gidecektir. Trump bir mücadele vermiş ve en son hamlemiz budur der gibi imza atmıştır. Ama bizlerin her zamanda alternatif olarak hamlelerimiz vardır.  İnşallah Türk siyasi liderleri de bir bütün olarak mücadele edecek ve Müslümanların değerlerine el uzatmak isteyenlere de karşılığını vereceklerdir” ifadelerini kullandı.

Basın açıklaması Kılınç’ın konuşmalarının ardından basın mensuplarının soruları ile devam etti.

ÇP