Kitap Kumbarasına, bir kitap da senden

         Borçka Kaymakamlığı Tapu Müdürlüğünde başlatılan; “Bir kitap’da senden olsun’ kampanyası kapsamında Kaymakamlık girişine ve Tapu Müdürlüğü koridoruna kitap kumbarası koydu.

Kaymakamlık destekli bir, ”Bir kitap’da senden olsun’  kapsamında kitap bırakılması için karton kitap kumbarası yerleştirildi. Kumbaraya ilk kitaplar atıldı. İlçe Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker’de  kampanyaya destek vererek, kumbaraya kitap attı. Kampanya kapsamında okul bahçelerine de kitap kumbarası yerleştirilecek. Kumbaralarda biriken kitap ise ihtiyaç duyulan okul kütüphaneleri ve sınıf kitaplıklarına gönderilecek.

Kaymakam Türker, “Kurumumuzun Tapu Müdürlüğü tarafından, topluma örnek olacak bir kampanya düzenlendi. Bu kampanyaya sadece bizler değil, toplumun her kesiminden destek gelmesi gerekiyor, kitap okumayı özendirmek, sevdirmek, kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak amaçlarında olduğu, vurguladı.
         Borçka Tapu Müdürü Neslihan Geçer, daha önce çalıştığı Kars Susuz ilçesinde Yolboyu köyü Tapu Müdürlüğü Kütüphanesi, Esenkent Köyü Kars Tapu Müdürlüğü kütüphanesi ve bilişim sınıfı, Büyük Oluklu Yatılı Bölge Okulu Selim Tapu Müdürlüğü kütüphanesi ve bilişim sınıfı adı altında kurduğu kütüphane ve bilişim sınıfları, kitap okuma özentisini artıran Neslihan Müdüriye, bu defa atandığı Borçka Tapu Müdürlüğü koridorunda ve kaymakamlık girişinde kitap toplamaya başladı. Kendisine bu imkanı tanıyan Kaymakam Türker’e ve Kaymakamlık birimlerine teşekkürlerini iletirken. Bir Kitap’da  senden olsun’ sloganı ile her birimi teşvik  etmeye başlayarak. ”Türkiye’nin farklı her yerlerinde yaşayan bireylerin eşit şartlarda kitaba ulaşmalarını sağlama ve kitap hazinesinin kaybolmadan yeni nesillere aktarılmasını temin etme amacıyla kurulan, kitap kumbarası Kurumda çalışanları  ve vatandaşların ilgisi çekerken, tek isteği, fazla kitapları olanların  kumbaraya bağışlamasını istiyor ve bu vesile ile, okullara kitap gönderilmesine ve kitap okuma oranının artmasına vesile olacaklarını, duyurdu. – Z.A.