İlk Kitabı Şehitlerin Şahitleri’nde 15 temmuz Gecesini Anlattı

Artvinli Genç Araştırmacı Yazar Özküney,  ilk kitabı Şehitlerin Şahitleri’nde 15 Temmuz Gecesi Yaşananları anlattı.

15 Temmuz Hain Darbe girişiminde yaşananları anlatmak, vatan, bayrak ve millet için canlarını ortaya koyan kahraman gazileri geçmişe değil tarihe yazmak, inançları, bayrakları tek olan Türk milletini yüceltmek için kaleme alınan  “Şehitlerin Şahitleri” kitabı okuyucusuyla buluştu.

Kitapta öncelikle Türkiye’de yaşanan darbelere değinilip 15 Temmuz süreci ele alınıp, kahraman gazilerin o gece yaşadıkları birinci ağızdan bir sürü ayrıntılı olay, genişçe, olanca derinliği ile akıcı bir dil, sade bir üslup ile anlatılıyor.

En büyük hayali bu vatan ve millet için kalıcı eser bırakmak olduğunu vurgulayan genç yazar Şeymanur Özküney (20), “15 Temmuz gecesi yaşananları daha iyi anlamak ve anlatabilmek için o gece yaşananları olayın şahitlerinin ağzından anlatmak için kitabını kaleme aldığını belirtti.

Özküney, “Her insanın bir hayali olmalı, olmalı ki yaşamının bir amacı olsun. Öyle bir hayal kurarsınız ki, belki imkânsızlığını da biliyorsunuzdur. Ama onu düşünmek, ona ulaşmak için verdiğiniz mücadele bile bazen size yetiyordur.

Öyle insanlar vardır ki ellerinde her şeyleri var ama bir hayalleri yoktur. Oysa her hakikat bir hayalle başlar. Benimde her insanda olduğu gibi bir hayalim var belki bu hayalimi gerçekleştiremeyebilirim, belki çabalarım yetersizde kalabilir ama ben yine de hayalimden vazgeçmiyorum. Benim hayalim; küçük bir fener olmak. Belki tüm yolunu aydınlatamayabilirim ama attığın adımı görebilmen için sana yardımcı olurum. Ben bu kitabı, senin yolun aydınlansın, geçmişi unutma diye yazdım, yazdım ki şu dünyanın gafletinden kurtulalım. Gelecek nesilleri bilgilendirelim, göremeyenlere ışık olalım. Düştüğümüz zifiri karanlığı aydınlatmak için yazdım. Bu kitabı yolun, yolum aydınlansın diye oku, oku ki anlatasın, oku ki anlatalım, yaşayalım yaşatalım” şeklinde konuştu.

“19 Eylül” isimli kitabının hazırlığını yaptığını belirten Özküney, “inşallah 2’nci kitabımızda 19 Eylül 2018’de çıkacak. Tüm bu süreçte desteklerini esirgemeyen başta ailem ve Artvin Valimiz Sayın Ömer Doğanay olmak üzere herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Şeymanur Özküney Kimdir?

1998 Erzurum doğumlu olan Şeymanur Özküney, ilk ve ortaöğretimini Erzurum’da tamamladı. Ön Lisan öğrenimini Artvin Çoruh Üniversitesinde tamamlayan Özküney, 14 yaşından itibaren çeşitli alanlarda şiir, hikâye, deneme çalışmaları yaptı.

ÇP

Bu haber 229 kez okundu.