Eller, Zeytin Dalı Harekatı İçin Semaya Açıldı

Borçka Kaymakamlığı ile Belediye Başkanlığı ortaklaşa organize ettikleri TSK, Suriye’nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlattığı ’Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan Mehmetçiklere destek olmak amacıyla ülke genelinde olduğu gibi Borçka Merkez Camisinde, gerçekleştirilen Mevlidi Şerifde, Yasin’i Şerif, Fetih Suresi okundu, eller semaya açılarak Mehmetçik’e dualar edildi.

Borçka Kaymakamı Hasan Meşeli, Belediye Başkanı Aslan Atan, Yardımcısı Hüseyin Çakır ile Muhammet Gün, Meclis üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Şükrü Ertürk, İl Genel Meclis üyesi Muhammet Çakmak, ve İlçe Müftü vekili Yalçın Altuntaş’ında iştirak ettiği Mevlidi Şerifte, Müftü Altuntaş, Hitabesinde, “Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini kaydederek, “İçeride ve dışarıda hain terör milli birliğimizi yıkmaya, devletimizi zaafa uğratmaya, vatanımızı bölmeye çalışmaktadır. Türkiye’yi terörle diz çöktürmeye çalışanlar her gün yeni bir oyun planlamaktadır. İşte bu kurulan kirli oyunları bozmak, terörün ve teröristin yuvalandığı yerde başını ezmek ve milli güvenliğimize yönelen tehlikeleri bertaraf etmek için şanlı Türk ordusu Afrin’e Zeytin Dalı Harekatı ile bir operasyon düzenlemiştir. Haklı ve meşru bu operasyona destek vermek Türk Milletinin her ferdinin bugün üzerine düşen bir görevdir. Türkiye’de teröristlere operasyon yapılınca akıllarına barış gelen vatan hainlerine karşıda, bu bizim açık bir cevabımız olacaktır” dedi.

Borçka Merkez Cami’inde önce Fetih Suresi, ilahi ve Kuran’ı Kerim okundu ve ardından Şemaya eller, Zeytin Dalı Hakareti’nde operasyona katılan Mehmetçik ve ÖSO güçlerine dualar okundu.

Haber: Bülent Atasert

127 Görüntüleme