Ehliyet Değişimi Sırasında İstenen Sağlık Raporu Artık Ücretsiz

 

        Artvin Sağlık Müdürlüğü ve Şoförler Odasından Önemli Protokol

Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası ile Artvin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan protokolde, ehliyet değişimleri esnasında istenilen sağlık raporunu artık Aile Hekimliği tarafından ücretsiz olarak verilecek.

Artvin Şoförler ve Otomobilciler odası yeni yönetimi göreve geldiği günden itibaren şoför camiasının sıkıntılarını çözmeye devem ediyor. Son olarak il Sağlık müdürlüyle yapılan görüşmede önemli bir anlaşmaya varıldı. Geçmişte ehliyet değişimleri esnasında istenilen sağlık raporunu ücretliydi. Artvin Şoförler ve Otomobilciler Başkanı Şeref Öngüner ve yönetim kurulu üyeleri camianın talebi üzerine konu hakkında harekete geçti.  İl Sağlık Müdürü olarak göreve geldiği günden itibaren yapıcı ve sorun çözücü yaklaşımlarıyla bilinen İl Sağlık Müdürü İrfan Akalın, konuya sıcak baktı. Yapılan görüşmeler sonrası iki tarafta mutabakata vardı.

İl Sağlık Müdürü İrfan Akalın’ın makamında gerçekleşen görüşme sonrası, Ehliyet değişimleri esnasında istenilen sağlık raporunu artık Aile Hekimliği tarafından ücretsiz alınması kararı alındı. Artvin Şoförler ve Otomobilciler Başkanı Şeref Öngüner kararın ardından yaptığı açıklamada, “Ehliyet değişimleri esnasında istenilen sağlık raporunu artık Aile Hekimliği tarafından ücretsiz alınması konusunda İl Sağlık Müdürümüz İrfan Akalın beyle yapılan istişareler sonucunda mutabakat sağlanmıştır. Camiamıza hayırlı olsun” dedi.

ÇP

131 Görüntüleme