BORÇKA M.A.E.O.‘NDA TÜBİTAK BİLİM FUARI DÜZENLENDİ

Borçka Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlendi.

Bilim Fuarında İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır, diğer bürokratların katılımı ile gerçekleştirilen fuarda açılış konuşmasını Okul Müdürü Tahir Özcan tarafından yaptığı konuşmada “İlçe Milli Eğitim Müdürüm Değerli Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Değerli Öğretmen arkadaşlarım Değerli Veliler ve Sevgili Öğrenciler!

            TÜBİTAK’IN desteğiyle bu yıl ilkini düzenlediğimiz Tübitak 4006 bilim fuarının açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. Hepinizin bildiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir.

            Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ve yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır.

            Bu amaç doğrultusunda biraz sonra açılışını yapacağımız fuarımızda fen bilimleri alanında 5 Proje, Türkçe alanında 2 Proje, sosyal bilimleri 1 Proje, Matematik alanında 4 Proje, Teknoloji alanında 5 Proje olmak üzere toplam 17 Projeyi 68 öğrencimiz 12 danışman öğretmenin nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koydular.

            Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin ilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir.

            Sevgili öğrenciler, biliniz ki, yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır. Her çalışmanın mutlaka mutlaka öncesi bulunmaktadır.  Eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ileride başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır.

            Değerli konuklar, proje çalışmalarında emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlara ve öğrencilere teşekkürlerimi sunarken gelecek yıllarda daha çok projeye fuarımızın geleneksel hale gelmesini temenni ediyor hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

            Fuarda açılış kurdalasının kesiminin ardından katılımcılarla birlikte öğretmenler ve öğrenciler tarafından hazırlanan görsel ve sanatsal etkinlikleri gezilerek beğenilere sunuldu.

            Etkinliklerin çok özverili bir şekilde hazırlanması etkinliğe gelen öğrenci velileri ve Borçka halkı tarafından tebriklerini sunarak emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.

            Haber: Fatma Küçük Atasert

Bu haber 1.620 kez okundu.