2019 Yılı Birinci Dönem Kurum İdari Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Artvin Çoruh Üniversitesi  Ve Yetkili Sendika Eğitim-Bir-Sen Artvin Şubesi Arasında 2019 Yılı Birinci Dönem Kurum İdari Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi.

4688 sayılı “Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun 22. Maddesi” uyarınca Artvin Çoruh Üniversitesi Kurum İdari Kurulu 2019 yılı Nisan ayı toplantısı Kurum işveren vekilleri ve yetkili sendika (Eğitim-Bir-Sen) temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantı Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Hüseyin Peker, Genel Sekreter Mehmet Peker, Personel Daire Başkanı Hızır İlyas Erdem, Eğitim-Bir-Sen Artvin Şubesini temsilen Üniversite Temsilcilik Başkanı Recep Erdem, Başkan Vekili Dr. Araş. Gör. Muhittin Kul ve Başkan Yardımcısı Ersin Genç’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Artvin Çoruh Üniversitesi Kurum İdari Kurulu Birinci dönem toplantısında:  Personelin çalışma koşullarının iyileştirilmesi, Başarılı personelin 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 122. Maddesi gereğince ödüllendirilmesi, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavının açılması çalışmaları, Üniversitemizce yapılan konut tahsis başvurularında tahsisleri yapılacak konutların sistemde görülüp ona göre tercih alınması ve tercih yapanların sıralamalarının yayınlanması, Personelin dini ibadetlerini yerine getirebilmeleri için uygun ortamların sağlanması, Kurum çalışanları arasında tanışma, dayanışma ve kaynaşmanın sağlanması; çalışma barışı ile kuruma aidiyet bilincinin yerleştirilmesi için gezi, piknik, kahvaltı gibi aktivitelerin yapılması, gibi  konular görüşüldü.

         Gündem konuları ayrı ayrı karşılıklı iyi niyet çerçevesinde değerlendirildi ve iyi niyet temennileriyle tamamlanan toplantıda, Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim-Bir-Sen Temsilcilik Başkanı Recep Erdem Üniversitedeki sorunlara ilişkin olarak tenkit esaslı değil teklif esaslı sendikacılık anlayışını benimsediklerini ve toplantının bu bağlamda olumlu ve faydalı geçtiğini ifade ederek, toplantının hayırlı olmasını temenni etti.  ÇP

Bu haber 219 kez okundu.