Vali Cengiz Ünsal’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

tarafından
36
Vali Cengiz Ünsal’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı
Bu haber 70 kez okundu.

 

Artvin Valisi Cengiz Ünsal, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, mesaj yayınladı.

Vali Ünsal, yayınladığı mesajda basının demokrasinin gelişmesinde ve toplumsal bilincin oluşmasında önemli bir yeri olduğunu vurguladı.

Vali Ünsal mesajında şunları kaydetti: “10 Ocak 1961 tarihinde 212 Sayılı Kanun ile yürürlüğe girerek basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutluyoruz.

10 Ocak tarihi, halkın aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda mesai kavramı gözetmeksizin her koşulda ve şartta büyük bir özveriyle icra ettikleri önemli görevler ve üstlendikleri büyük sorumluluklar ile hayatımızın her alanına dokunan basın mensuplarımızın haklarının yasal güvence altına alındığı, mesleklerinin anlamlandırıldığı ve onurlandırıldığı çok özel bir gündür.

Demokrasinin gelişmesinde ve toplumsal bilincin oluşturulmasında önemli katkıları bulunan, görevlerini yerine getirirken büyük bir fedakârlıkla tüm enerjisini halkımızın doğru haber alması için harcayan, ilkeli ve objektif görev anlayışıyla her türlü sıkıntı ve zorluğa karşı büyük bir özveriyle çalışan, meslek etiğini her şeyin üstünde tutan basın emekçilerimizin bu gayretleri her türlü takdirin üzerindedir.

Görsel ve yazılı medyanın yanında sosyal medya olarak nitelendirilen anlık haberleşme ve bilgi paylaşım ağlarının etkinliğinin günden güne arttığı ve doğru bilginin elzem olduğu günümüzde, gazetecilerimizin üzerine düşen sorumluluk her zamankinden daha fazladır. Doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı, basın ve basın çalışanları için yol gösterici değerlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getirerek kamuoyunun doğru ve tarafsız olarak bilgilendirilmesinde önemli rol oynayan, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik yönden gelişmesine çalışmalarıyla katkıda bulunan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, kendilerine aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu uzun bir meslek hayatı diliyorum.”