SP Artvin ve İlçe Belediye Başkan Adayları Belli Oldu

tarafından
13
SP Artvin ve İlçe Belediye Başkan Adayları Belli Oldu
Bu haber 23 kez okundu.

 

Saadet Partisi, Artvin ve ilçelerinde belediye başkan adaylarını açıklanırken, Saadet Partisi Artvin Belediye Başkan Adayı Gültekin Soydan oldu.

31 Mart Pazar günü Yerel Seçimleri yaklaşırken siyasi partiler belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor.

Saadet Partisi Artvin Belediye Başkan Adayı Gültekin Soydan basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda “milli görüşte hizmet anlayışında garson belediyeciliğin yattığını, 1994 yılında elliye yakın belediye başkanlıkları milli görüşün hizmetine geçmişti. Şimdi ise aynı heyecanla yola çıkmış bulunuyoruz” dedi.

1994 yılında belediye başkanlarına cepsiz ceket giydirdiklerini belirten Soydan, “1994 yılında her hafta bir kahvehanede ilçe başkan ve yardımcıları, belediye başkanları ve birim müdürleri ile halka hesap verirdik. O mahallelerin sorunlarını ortak akılla ve diyalog ile çözerdik. Belediye binalarının önüne “Rüşvet Alanda Verende Melündür”  sözünü astık. Bu söz çok etkili ve faydalı oldu” ifadelerini kullandı.

Vatandaşların belediyelerden 4 isteği olduğunu belirten Soydan, “Vatandaşlar belediyelerden mutfağından akan suyun temiz olmasını, mutfağında biriken çöplerin dışarıda birikmeden alınmasını, sokağa çıktığı zaman ayağının çamura değmemesini ve belediye binasına girdiğinde güler yüzle karşılanmayı ister. Belediyeler halkın verdiği emanettir. O kurumda partizanlık yapılmaz garson gibi halka hizmet için çalışacağız” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi’nin Artvin ve ilçelerinde belediye başkan adayları şu şekilde;

Artvin – Gültekin Soydan, Ardanuç – Şahin Alaçam, Arhavi – Mustafa Ergüney, Borçka – Mevlüt Balcı, Hopa – Daim Yılmaz, Kemalpaşa – Dolunay Kibar, Murgul – Erdem Özbaş, Şavşat – Zeki Bilgin, Yusufeli – Mustafa Aksoy’un aday olduğunu” belirtti. – Zeynep Küçük