Soydan, “Filistin’i Dava Edinen Sadece Saadet Partisi’dir!”

tarafından
707
Soydan, “Filistin’i Dava Edinen Sadece Saadet Partisi’dir!”
Bu haber 1.411 kez okundu.

Saadet Partisi İl Başkanı Gültekin Soydan, Partinin İstanbul İl Başkanlığının düzenlediği ‘Siyonizm’in Planlarına Karşı Filistin ve Kudüs’ün Özgürlüğü Konferansı’ hakkında değerlendirme yaparak basında yer almamasını eleştirdi.

Soydan eleştirisini bir yazı yazarak kamuoyu ile paylaştı. Saadet Partisi İl Başkanı Gültekin Soydan yazısında şu ifadelere yer verdi: “Geçtiğimiz günlerde, Ramazan Bayramı’ndan hemen önce, 30 Nisan 2022 tarihinde, son derece önemli bir program düzenlendi, İstanbul’da. Neydi o program; ‘Siyonizm’in Planlarına Karşı Filistin ve Kudüs’ün Özgürlüğü Konferansı. ’Konferansı düzenleyen Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da konferansa iştirak ederek önemli bir konuşma yaptı. İslam dünyasından önemli isimler, konu hakkında görüşlerini ifade ettiler. Kudüs’ün özgürlüğü, Filistin’in özgürlüğü, Siyonizm’in karanlık hedefleriyle kesintisiz mücadele denilince aklıma ilk gelen isim, Erbakan Hocamız. Hatırlayınız lütfen; Erbakan Hocamızın, 6 Eylül 1980 tarihinde, Milli Selamet Partisi (MSP) Genel Başkanı, Millî Görüş lideri olarak Konya’da düzenlediği ve yüz binlerin katıldığı “Büyük Kudüs Mitingi” dünya çapında yankı uyandırmıştı. Siyonistler bu muhteşem, görkemli, coşkulu, heyecanlı miting karşısında tir tir titrerken, İslam coğrafyası ve ümmet önemli bir konunun gündeme taşınmasından dolayı memnun ve mesrur oldu. Kudüs’ün kurtuluşu ve işgal yönetiminin İslam topraklarından def olup gitmesi noktasında bir umut doğdu, bu mitingle. O muhteşem Kudüs Mitinginden sadece 6 gün sonra ne oldu, peki; 12 Eylül askeri darbesi yapıldı. Ve ilginç bir şekilde, Büyük Kudüs Mitingi, 12 Eylül askeri darbesinin gerekçeleri arasında yer aldı! Ama gerçeklerin er-geç bir gün ortaya çıkmak gibi kötü (!) bir huyu var!12 Eylül askeri darbesinin olduğu gece… 12 Eylül 1980’de ordu darbe yaptığında bu haberi dönemin ABD Başkanı Jimmy Carter’a veren kişi, Beyaz Saray’da başkana danışmanlık yapmakla görevli, Ulusal Güvenlik Konseyinde CIA temsilcisi olarak 1980 yılına kadar görev yapan Paul Henze’den başkası değildi. CIA temsilcisi Paul Henze, ‘fıstıkçı’ namıyla ünlü ABD Başkanı Carter’a haberi nasıl vermişti: “Bizim çocuklar başardı!” Tüm darbelerin arkasında yer alan, darbeleri destekleyen ABD hiç kuşku yok ki Büyük Kudüs Mitinginden de son derece rahatsız olmuştu!

Geçtiğimiz gün yapılan konferansa gelince…Sahi, bu ehemmiyetli, millî bir gündem olması gereken konferans neden yazılı, görsel medyada gerektiği, hak ettiği şekilde yer almadı? Ve o konferanstan sonra yazılı, görsel basında tartışılan, manşetlere taşınan konulara bakar mısınız? Dikkat ettiniz mi, 30 Nisan 2022 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen ‘Siyonizm’in Planlarına Karşı Filistin ve Kudüs’ün Özgürlüğü Konferansı’ndan kim/kimler rahatsız oldu, acaba? Millî bir gündem diyorum, zira; terör ve işgal devletinin Nil’den Fırat’a kadar olan topraklara (Vadedilmiş Topraklar-Arz-ı Mev’ud) göz dikmesi, bu uğurda bölgede terör estirmesi, ülkemiz, devletimiz için bir millî güvenlik meselesidir. Son olarak bir temennim şudur; ‘Siyonizm’in Planlarına Karşı Filistin ve Kudüs’ün Özgürlüğü Konferansı’ acaba kitaplaştırılacak mı?

Bunları Biliyor Musunuz?

Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) tarafından her yıl geleneksel olarak Tarihi Sirkeci Garı’nda düzenlenen Dergi Fuarı’nın bu yıl 8-12 Haziran 2022 tarihlerinde düzenleneceğini, fuarda Millî Gazete bünyesinde yayımlanan Maaile, Milli Çocuk ve Fikri dergilerinin de temsil edileceğini, biliyor musunuz?09-10 Mayıs 2022, Pazartesi ve Salı günleri, Eyüpsultan’da bulunan Hacı Osman Torun Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, TÜBİTAK 4006 Fuarı kapsamında, okul öğrencilerinin 15 projesinin sergileneceğini, sergilenecek projelerin tamamının Hacı Osman Torun Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin kendilerinin geliştirdiğini, Okul Müdürü Rüştü Özker’in herkesi bu sergiyi görmeye, gezmeye davet ettiğini, biliyor musunuz? ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından, Türkiye genelindeki imam hatip liselerinden öğrenci temsilcilerinin katılımıyla “Yunus Emre Yolunda Genç Gönüllüler Buluşması” düzenlendiğini, programın 11-12 Mayıs 2022 tarihinde Ankara Kızılcahamam’da gerçekleştirileceğini, Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da burada konuşma yapacağını, programa Türkiye genelindeki 81 ilde bulunan imam hatip liselerinden 695 erkek 455 kız öğrenci olmak üzere toplam 1.150 öğrencinin iştirak edeceğini, totalde 1.450 kişiyle programın icra edileceğini, biliyor musunuz? – BÜLENT ATASERT