Hopa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Dalkılıç, “taksiciler gerçekten mağdurdur, mağduriyet yaşıyor”

tarafından
47
Hopa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Dalkılıç, “taksiciler gerçekten mağdurdur, mağduriyet yaşıyor”
Bu haber 64 kez okundu.

 

Hopa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Turgut Dalkılıç, “taksiciler gerçekten mağdurdur, mağduriyet yaşıyor”

Hopa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Turgut Dalkılıç, Sarp Sınır kapısında taksi durağının eksikliğinden bahsederek yapılacak çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgilendirmelerde bulundu.

Sarp Sınır Kapısında taksicilik yapan şoförlerin dile getirdiği durak taleplerine ilişkin Hopa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Turgut Dalkılıç açıklamalarda bulundu.

Bölgede yaşanılan durak sıkıntısının yakında çözüleceğini vurgulayan Dalkılıç, görevde olduğu 2 senelik süreçte yetkili kişiler ile görüşmeler sağladığını belirtti.

Sarp Sınır Kapısının 1988 yılında faaliyete geçtiğini bölgede bulunan taksi durağının ise Hopa’daki 3. Taksi durağı olduğu belirtildi. Bölgede gece gündüz çalışan taksicilerin mağduriyet yaşadığını söyleyen Dalkılıç “durak sorunu en kısa sürede çözülecek” dedi.

Bölgede kurulacak durağın resmiyete kavuşması için çabaladığını vurgulayan Dalkılıç, “ Hazine malı olduğu için gümrüğe tahsisli olduğu için gümrük muvafakat name vermesi lazım mevzuatta da vardır bu bilgi. Durak ile ilgili çalışmaları sayın bakanımıza da ilettik. En kısa zamanda umarım çözülecek. Yakında taksicilerin kulübesini koyacağım ondan sonrada resmiyeti inşallah gerçekleştiririz” diye ifade etti.

Dalkılıç, “Oradaki taksiciler gerçekten mağdurdur, mağduriyet yaşıyor. Bugüne kadar yapılmamış ben bir şey diyemem olması gereken bir şeydi. Biz yapılması gereken ne varsa yapacağız. Güvenlik açısından da, vatandaşların açısından da orada taksi durağı olmazsa olmazıdır. Çünkü taksi durağı sarp sınır kapısı açık olduğu müddetçe olacak. Keza minibüsçülerde öyle o yüzden orada yer olması lazım. İnşallah sahalar genişletildikten sonra da o rahatlığa kavuşacağız. Taksicilerin durağını hallettikten sonra minibüsçülerin kulübesini de çözeceğiz. Resmiyet olması lazım onun için uğraşıyoruz. Kiralayıp özel idareden ruhsat almam lazım. Taksiciler ve minibüsçüler çok haklıdır. Oradan turizm geliyor yoğun bir kapı orası. Yetkililere de oradaki durak ile ilgili sorunu çözmek için yardımcı olmalarını bekliyorum” dedi. – Tahsin Atasert