GP Artvin İl Başkanı Yılmaz, Mevlid Kandili kutlama mesajı yayımladı

tarafından
55
GP Artvin İl Başkanı Yılmaz, Mevlid Kandili kutlama mesajı yayımladı
Bu haber 106 kez okundu.

 

Gelecek Partisi Artvin İl Başkanı Sema Yılmaz, Mevlid Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Yılmaz yayımladığı mesajda; “İçerisinde bulunduğumuz hafta; İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) dünyayı şereflendirdiği haftadır. 571 yılında Rebiü’l-evvel ayının 12.gecesi doğduğu bu mübarek gece Mevlid Kandilidir. Bu gece, Müslümanlar arasında yüzyıllardan beri büyük bir coşku ile kutlanmakta, Sevgili Peygamberimiz derin bir saygı ile anılmaktadır.

Resulullah Efendimiz bir hadis-i şerifinde ‘Ben güzel ahlâkı tamamlamak için gönderildim.’ buyurmuştur. Âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V)’in doğum günü bizim için müstesna bir gündür. Her Mevlid Kandili’nde biraz daha tazeleniyoruz. Hz. Peygamber’i insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak, hayatımıza yansıtarak, davranışlarımızı onun örnek ahlâkına, emir ve tavsiyelerine göre şekillendirerek biraz daha huzura eriyoruz.

İnsanlığın her zaman ve mekânda Hz. Peygamber’in tebliğ ettiği ilâhî mesaja ve bu mesajın hayata geçirilmiş şekli olan onun sünnetine ihtiyacı vardır. Uğruna kâinatın yaratıldığı Sevgili Peygamberimizin doğum yıl dönümlerinde ve hayatımızın her döneminde, O’nun örnek hayat çizgisini, söz ve davranışlarını uygulayıp yaşayabilmek, hiç şüphesiz ki; milletimizin O’na olan engin sevgi ve bağlılığının bir ifadesi olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandilinin bütün insanlığa rahmet ve bereket, dünyamıza huzur getirmesini Yüce Allah’tan temenni eder, ülkemizin ve tüm İslam âleminin Kandilini en içten dileklerimle tebrik ederim” diye ifade etti. – Tahsin Atasert