Artvin İl Genel Meclis Toplantısı Yapıldı

tarafından
35
Artvin İl Genel Meclis Toplantısı Yapıldı
Bu haber 63 kez okundu.

İl Genel Meclisi 2024 yılı Ocak ayı ilk toplantısı Furkan Çakmak başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Genel Meclisi 5’inci dönem, 1. Toplantı, 1’inci birleşim İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda yapıldı.

Yoklama ile başlayan toplantı saygı duruşunun ardından gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam etti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Genel Meclisi Başkanı Furkan Çakmak, yeni yılın ülkeye hayırlı olmasını temenni etti.

Çakmak, “2024 yılının ilk toplantısını yapıyoruz. 2023 yılını geride bıraktık. Yeni yılın ülkemize, vatanımıza milletimize, Artvin’imize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Toplantıda, “Artvin ili Ardanuç ilçesine bağlı Güleş köyü sınırları içerisinde Olcay Özdemir tarafından yapımı planlanan “konut alanı” projesine ait hazırlanan uygulama imar planı ile nazım imar planının, 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10/c. maddesi hükümleri uyarınca onaylanması ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporunun görüşülmesi.” gündem maddesi görüşüldü.

Rapor, İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Hüseyin Uzunhasanoğlu tarafından okundu.

Raporda, “İl Genel Meclisimizin 08/12/2023 tarih ve 150 sayılı kararı ile Komisyonumuza havale edilen, Artvin ili Ardanuç ilçesine bağlı Güleş Köyü sınırları içerisinde Olcay ÖZDEMIR tarafından yapımı planlanan Konut Alanı” projesine ait hazırlanan Uygulama İmar Plan1 ile Nazım imar Planının, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10/c. maddesi hükümler uyarınca onaylanması üzerinde yapılan çalışmalar neticesinde; Artvin ili Ardanuç ilçesine bağlı Güleş Köyü sınırları içerisinde yer alan tapuda 190 ada ve 16 nolu parsel üzerine Olcay ÖZDEMIR tarafından yapımı planlanan “Konut Alanı” projesine ilişkin herhangi bir olumsuzluğa rastlanmamış olup hazırlanan dosya incelendiğinde; Türkiye Elektrik iletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Trabzon 14. Bölge Müdürlüğü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Boru Hatları ile Petrol Taşma Anonim Şirketi Etüt ve Proje Daire Başkanlığı, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü 10.Bölge Müdürlüğü, Çoruh Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Artvin İl Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı 12. Bölge Müdürlüğü, Artvin Orman Bölge Müdürlüğü, Artvin İl Sağlık Müdürlüğü, Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür İşleri Şube Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğünce herhangi bir sakınca olmadığından hazırlanan 081040751 pin numaralı 1/S000 ölçekli Uygulama İmar Planı ile 081040752 pin numaralı 1/1000 8lçekli Nazım İmar Planının, 5302 sayılı il Özel idaresi Kanununun 10/c. maddesi ile 3194 sayılı İmar Kanununun 8. maddesi hükümleri uyarınca onaylanması Komisyonumuzca uygun mütalaa olunmakla, tanzim olunan rapor İl Genel Meclisimizin takdir ve tasviplerine sunulur” diye açıklamalarda bulundu. – Tahsin Atasert