Gençlik ve Spor İl Müdürü Demirkıran, “19 Mayıs Gençlere Güvenin Göstergesidir”

tarafından
60
Gençlik ve Spor İl Müdürü Demirkıran, “19 Mayıs Gençlere Güvenin Göstergesidir”
Bu haber 104 kez okundu.

 

Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran, “19 Mayıs Gençlere Güvenin Göstergesidir”

Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran, tarihin önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs’ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması, gençlere verilen değeri ve duyulan güveni göstermesi bakımından son derece anlamlı olduğunu söyledi.

Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Demirkıran mesajında, “Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna giden yolda, ilk ve en anlamlı adımı oluşturan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak, Yüce Türk Milletinin sonsuza kadar bağımsızlığı için, kurtuluş meşalesini ateşlediği tarihin 104. yıl dönümünü, 19 Mayıs, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu içinde, Gençlik Haftası boyunca yapacağımız çeşitli etkinliklerle hep birlikte kutluyoruz.” dedi.

19 Mayıs’ın büyük sıkıntı ve yoksunluklara rağmen bağımsızlığından asla vazgeçmeyen, azimle direnen bir milletin topyekûn bir ordu haline gelerek başlattığı Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımı olduğuna dikkat çeken Demirkıran,  “Bu günün,  Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması ülkemizin geleceği ve teminatı olan gençlerimizle bütünleşmemiz ve onlarla aynı coşkuyu paylaşarak, geleceğe daha umutla bakmamızı da sağlamaktadır.” ifadelerini kullandı.

Mesajında gençlere seslenen Demirkıran, şunları kaydetti; “Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması, gençlere verilen değeri ve duyulan güveni göstermesi bakımından son derece anlamlıdır.

Sizler Samsun’dan başlayan ve tüm yurda yayılarak kurtuluş vesilesi olan millî birlik ve beraberlik ruhuyla, geleceğin sorumluluğunu yüklenebilecek nitelikte ilim ve irfanla donanmış bireyler olarak yetişecek ve yeryüzünü imar etme şuuruyla daha güzel bir dünya kuracaksınız.

Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu mukaddes emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, en başta gelen vazifenizdir. Bu konuda sizlere güveniyor ve yarınlara umutla bakıyoruz.

Bu duygularla, geleceğimizin teminatı ve en büyük umudu olan gençlerimizin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı ve Gençlik Haftasını içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye ifadede bulundu. – Gökhan Özçelik