Gazeteci Başar, CHP İl Başkanlığı Adaylığını Açıkladı

tarafından
24
Gazeteci Başar, CHP İl Başkanlığı Adaylığını Açıkladı
Bu haber 40 kez okundu.

 

Gazeteci meslektaşımız İsmet Başar, CHP Artvin İl Başkanlığına adaylığını açıkladı.

CHP’nde 38’inci olağan kurultay için takvim işliyor. Artvin’de İlçe kongrelerinde oy kullanım hakkına sahip olan delegelerinin seçimi Temmuz ayında tamamlandı. Artvin’de 19 Ağustos Cumartesi günü başlayan ilçe kongreleri 4 Eylül Pazartesi gününe kadar sürecek.

CHP Artvin İl Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Başar, ekim ayında başlanılacak olan CHP İl Kongresi öncesi CHP Artvin İl Başkanlığına adaylığını açıkladı.

CHP Artvin Merkez İlçe Kongresinde adaylığını açıkladığı konuşmasında Başar, parti içerisinde yenilik, değişim, dönüşüm çağrısı yapan Başar, “Artvin İl Başkanlığına İsmet Başar olarak bir ekiple ile birlikte adaylık çalışması içerisindeyim. Şimdiden ikili bir yarış olacağını Orhan Başkanla da tatlı bir yarış olacağının düşüncesiyle duyurmak istiyorum” dedi.

Başar yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Burada asıl söylemek istediğim şey Artvin’in bütün ilçeleriyle, bütün belediye başkanlarıyla, bütün Cumhuriyet Halk Partisi ailesiyle gerçekten 2024 seçimlerine; yenilenmekse yenilenmek, değişimse değişim, dönüşümse dönüşüm. 2024 yerel seçimlerinde minimum mevcut belediyeleri elimizde tutarak üstünde de ilave yapma şansımız olan iki ilçeyi de ele alarak ancak biz öncelikle 2019 da Hopa’da bir sloganımız vardı, sayın Taner başkanım çok beğenmişti. “Bir olmak, biz olmak, devralmak” üzere yola çıkmıştık o dönemde 2024’te de Artvin genelinde bir olup, biz olup kalan iki belediyeyi de devralmak için hep birlikte var gücümüzle tüm imkanlarımız ile sadece belediye imkanlarıyla değil bütün imkanlarımız ile öncelikle bize kırgın olanlara, isim olarak kimsenin partiye kırılma lüksü yok ama kişilere kırılmış olabilirler öncelikle onlara sahip çıkarak, onlarla iletişim kurarak kısacası bir misyon üstlenerek önümüzdeki yerel seçimlere hazırlanma umuduyla sayın divana başarılar diliyorum. Delegelere seçilecek olan mevcut Olgun başkan ve ekibine başarılar diliyorum 26 tane il delegesine özgürce ve projelerin yarıştığı bir il kongresi umuduyla saygılar sunuyor,  teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı. – Tahsin Atasert