Borçka HEM Usta Öğretici Başvuruları Bugün Son Gün

tarafından
166
Borçka HEM Usta Öğretici Başvuruları Bugün Son Gün
Bu haber 318 kez okundu.

 

Borçka Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 2023-2024 eğitim öğretim yılında Usta Öğreticilerin başvuruları bugün sona eriyor.

Borçka HEM’in resmi web sitesinden yapılan açıklamada;

Başvurular, “e-Yaygın sisteminde / Başvurular kısmındaki / Usta Öğretici Başvuru ekranından on-line olarak yapılacaktır. Başvurular sonucu yapılacak değerlendirmelere göre  oluşacak puan sıralaması bir yıl geçerli olacaktır. Görevlendirmeler ihtiyaç halinde belirlenen bu sıralamaya göre yapılacaktır.

Başvurular “e YAYGIN Sistemi/Başvurular ve Usta Öğretici Başvuruları” ekranı üzerinden yapılacaktır.

Başvuruların “ONAY İŞLEMİ” ise kurumun yetkilileri tarafından; Başvurular/Usta Öğretici Başvuru Onay modülü üzerinden yapılacaktır.

Başvuruların onaylanması için istenilen evrak, belge ve bilgilerin eksiksiz bir şekilde “e YAYGIN” sistemine yüklenilmesi gerekmektedir.

Eğitmenler, “e YAYGIN” sistemine T.C. kimlik numaraları ve -e DEVLET şifreleri ile giriş yapabileceklerdir.

E- YAYGIN sistemine belgelerinin tamamını yüklemeyen, eksik veya hatalı yükleyen eğitmenlerin başvuruları değerlendirilmeye alınmayıp reddedilecektir

Kurumumuza Usta Öğreticilik başvurusunda bulunan eğitmenlerin; başvuru durumlarını (ONAYLANDI/REDDEDİLDİ) “E YAYGIN” sistemi üzerinden kontrol etmeleri gerekmektedir.

Halk Eğitimi Merkezlerinde çalışılan süreler hizmet döküm çizelgesinde yer alan bilgilere göre “İş Deneyimi Bilgileri” bölümüne  Yıl Yıl olacak şekilde işlenmelidir.

Başvuru yapılan alanda açılabilecek kursla ilgili Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzün WEB Sitesinden  indirilecek kurs modül programı (özellikle programın “Eğitimciler” ile ilgili bölüm) incelendikten sonra usta öğretici başvurusu yapılacaktır. Kurs verebileceğinizi belirttiğiniz alan ile ilgili bir okuldan mezun değilseniz mutlaka ustalık / yeterlik belgesi istenmektedir.

MEB Personeli, Usta Öğretici, Kamu Personeli ve Emekli olan başvuru sahipleri bu işlemleri yapacaklardır.

Kurumumuzca E-YAYGIN üzerinden planlanan kurslarda eğiticilerin eklenmesi bu sistem üzerinden yapılacağından, e-yaygın sistemini kullanmak mecburidir.

E-Yaygın sisteminden yapılan başvurularda son tarih 31 Ağustos tarihine kadardır. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular veya yanlış başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

E-yaygın üzerinden yapılan başvurular ön başvuru niteliğindedir. Görev verildiğinde kurumumuza getirilmesi gereken evraklarda eksiklik veya yanlış bilgi halinde başvuru geçersiz sayılacaktır.

Usta öğretici görevlendirmeleri ile ilgili, usta öğretici değerlendirme formu  “Ek-2”  de oluşan puanlara göre İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı / Şube Müdürü başkanlığında kurulacak komisyon tarafından puan üstünlüğüne göre yapılacaktır. Onaylananların taslak sıra listesi   https://borckahem.meb.k12.tr  internet adresi üzerinden yayınlanacaktır.

Başvurular; Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün ilgili yönerge ve genelgeleri doğrultusunda değerlendirilerek, sıralama yapılacaktır.

Sistem daha önce görev yapmış olanların eğiticiliğini iptal ettiği için; Daha önce görev yapmış olan öğretmen, kamu görevlisi ve usta öğreticilerimizde başvurularını yenilemeleri gerekmektedir.

Oryantasyon eğitimi belgesi olmayanlar başvuru esnasında belirtmeleri gerekmektedir. (Oryantasyon eğitimi olmayanlara yönelik açılacak oryantasyon eğitimine kayıtları yapılacaktır.)

Evrak yüklemelerde tarayıcılar ile PDF dosyası yapılması tavsiye olunur.

Başvurularda hizmet yılı olarak-SGK  da geçen gün hesabında MEB’de ve Özel Rehabilitasyonlarda geçen süre ( 360 gün 1 puan ) hesaba katılacaktır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER (Görev verildikten sonra getirilecektir)

Başvuru Formu ( Kurumumuzdan alınacaktır)

Kimlik Fotokopisi

Öğrenim Belgesi Fotokopisi (En  Son Mezun Olunan Okulun diploma fotokopisi(Aslını da getiriniz)

Ustalık, Usta Öğreticilik Belgesi / Antrenörlük (Vizeleri alınmış) / Yeterlilik Belgesi / Sertifikalar)

Oryantasyon Belgesi (Belgeniz yok ise Halk Eğitim e başvuru yapınız.) – (Eğitim Fakültesi Mezunu Ve Formasyon Eğitimi Alanlardan İstenilmemektedir.)

Adli Sicil Kaydı – (Yakın Tarihli-E-Devlet’ten Alınabiliyor)

Sağlık Raporu (Herhangi bir sağlık kurumundan alınabilir)

Evrak teslimi kurs görevi verildiğinde yapılacaktır.

NOT: Başvuru şartlarını taşımadığı halde gerçeğe aykırı belge düzenleyerek ve aykırı beyanda bulunarak başvuruda bulunanlar ile gerçeği gizleyerek başvuruda bulunanların başvuruları geçersiz sayılacaktır” diye açıklamalarda bulunuldu. – Fatma Küçük Atasert