Erkek KYK Yurdunda Kalan Cengiz, “Kendimi Güvende Hissetmiyorum”

tarafından
21
Erkek KYK Yurdunda Kalan Cengiz, “Kendimi Güvende Hissetmiyorum”
Bu haber 42 kez okundu.

 

Erkek KYK yurdunda kalan Hüseyin Samet Cengiz adlı öğrenci, odada sigara içen arkadaşlarını yurt yönetimine söylemesi üzerine oda arkadaşları tarafından darp edildi

Edinilen bilgiye göre, Borçka KYK yurdunda kalan Hüseyin Samet Cengiz(26) Cuma günü odada sigara içen arkadaşlarını yurt yönetimine şikayet etti.

Yurt yönetiminin şikayet ettiği öğrencileri kibar bir şekilde uyardığını dile getiren Cengiz, Cuma günü saat 23.30 civarında oda arkadaşları tarafından uykusundan uyandırılarak darp edildiğini söyledi. Burnunun kırıldığını ve ambulans ile hastaneye gittiklerini belirterek “Yurtta odada sigara içilmesinden rahatsız oluyordum arkadaşlarım anlayış göstermediler. Yurtta sigara içildiğini yönetime bildirdim onları uyarsınlar diye. Yönetimde sadece kibarca uyarmış”

“Cuma günü ben uyurken saat gece 23.30 civarlarında uykumdan uyandırılarak odadaki iki arkadaşım tarafından darp edildim sonra odadan olmayan başka arkadaşlar tarafından darp edildim, burnum kanadı kırık oluştu. Ambulans ile hastaneye gittik sonrasında polise gidip bir kişiden şikayetçi oldum. Yurt içinde de ifadeler toplandı henüz resmi bir kayda geçmediğini biliyorum” ifadelerine yer verdi.

Can güvenliğinin olmadığını söyleyen Cengiz, yaşanılan olaydan sonra Hopa’da kaldığını ve Borçka’ya dolmuş ile gidip geldiğini ifade etti. “Kendimi güvende hissetmiyorum” diyen öğrenci yetkililere şu sözlerle seslendi “Polise şikayetçi olduğum kişi hem okulda hem de yurtta kalmaya devam ediyor. Okulda da güvende değilim. Hopa’da bir yurtta kalıyorum. Çok sayıda arkadaşım olayı gördü hiçbirisi şahitlik yapmadı. Okulda hiç kimse korumadı beni, okul yönetimine bildirdim hiçbir işlem yapılmadı. Kendimi güvende hissetmiyorum ikinci dönem burada olmayı düşünmüyorum sınavlarım devam ettiği için buradan gidemedim. Devletin sahip çıkmasını istiyorum”

Borçka KYK yurt müdürlüğünden alınan bilgilere göre yaşanan olayın disiplin sürecinde olduğu öğrenildi. – 7 MART