B.D.H.de Gerçeği Aratmayan Tatbikat

tarafından
378
B.D.H.de Gerçeği Aratmayan Tatbikat
Bu haber 722 kez okundu.

 

Borçka Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen deprem ve yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Borçka Devlet Hastanesi 2022 yılı HAP (Hastane Afet Planı) uygulaması kapsamında gerçekleştirilen yangın tatbikatında, senaryo gereği hastanenin 4. katında yangın çıktı.

Anonslarla hastanede bulunanlar uyarılarak, personeli, hasta ve hasta yakınları tahliye edildi.

Tahliye edilen hastalar olay yerinde hazır bekletilen 112 sağlık ekiplerine teslim edilirken, çıkan yangında dumandan etkilenen ve mahsur kalan personel ise Artvin AFAT ve Borçka itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Borçka Devlet Hastanesi Başhekim Vekili Dr. Osman Dursun, “yeni hastanemizde ilki olarak hastanemizde olası bir afet ve yangın karşısında personelimizin, hasta ve hasta yakınlarının tahliye edilmesi işleminin tatbikatı gerçekleştirdik.

Bu kapsamda hastane afet planını aktif etmiş, bina tahliyesi ve yangın tatbikatı yapmış bulunmaktayız. Bu kapsamda bizlere destek veren ekiplerimize teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

Öte yandan senaryo gereği de olsa koşuşturmaları sakin bakışlar arasında izleyenler ise, bir telaş var ama gerçeği ile senaryosunu pek ayıramadık. Güzel bir uygulama olmuş ve bizde böyle acil durumlarda ne yapılması gerektiğini öğrenmiş olduklarını” ifade ettiler. – GÖKHAN ÖZÇELİK