AFGAD Başkanı Kars, “30 Ağustos Zafer Bayramının 101. Yılı Kutlu Olsun”

tarafından
116
AFGAD Başkanı Kars, “30 Ağustos Zafer Bayramının 101. Yılı Kutlu Olsun”
Bu haber 227 kez okundu.

 

Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı Yaşar Kars, 30 Ağustos Zafer Bayramının 101. Yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Kars yayımladığı mesajda; “Demokrasi mücadelesi zor bir yolculuktur. Bu nedenle kimsenin umutsuzluğa kapılma hakkı yoktur. Cumhuriyetimizi, ne pahasına olursa olsun, tam demokrasi ile taçlandırmalıyız” dedi.

Kars “101 yıl önce tarihin gördüğü en büyük zaferlerden biri kazanılarak; Türkiye Cumhuriyeti Devleti, emperyalistlerin prangalarından kurtulmuş ve bağımsızlığına kavuşmuştur. Bu kutlu zaferin ardından, bağımsız bir Cumhuriyet kuran Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının ilk işi, egemenliği kayıtsız şartsız millete devretmek olmuştur.

Bugün bizlere düşen görev,  tüm imkânsızlıklara rağmen  “Ya istiklal ya ölüm!” diyerek, kahramanlık destanı yazan ve bizlere bu vatanı kazandıran atalarımıza layık olmak;  Ülkemizi demokrasi ile taçlandırarak, güzel ülkemizi kalkındırmanın yanı sıra, egemen güçlerin hegemonyası altında ezilen ülkelere de umut ışığı olmaktır. Bu ışığı yakalamak da Türkiye Cumhuriyeti’nin “Demokratik, laik, sosyal hukuk devleti” ilkesine sıkı sıkıya bağlı olmasından geçmektedir.

Demokrasi mücadelesi zor bir yolculuktur. Bu nedenle kimsenin umutsuzluğa kapılma hakkı yoktur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk mücadele azmini,  “Zafer ‘Zafer benimdir.. diyebilenindir.  Başarı ise ‘Başaracağım.’ diye başlayarak sonunda ‘Başardım’ diyebilenindir.” sözlerinden almıştır. Onun için kararlı olmalıyız, başaracağız demeliyiz ve sonunda başarmalıyız.  Cumhuriyetimizi, ne pahasına olursa olsun, tam demokrasi ile taçlandırmalıyız.

Bu düşüncelerle, ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ diyerek, Türk Milletinin gönlünde taht kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onunla yoldaş olan tüm silah arkadaşlarını saygıyla yâd ederken; Ebediyete intikal etmiş gazilerimiz ve tüm şehitlerimize rahmet diliyor, “Türkiye Cumhuriyetini Kuran Türkiye Halkına Türk Milleti denir” şiarıyla,  Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun” dedi. – AFGAD