Yeniden Refah Partisi, “Adaleti Yerlerden Kaldıracağız”

tarafından
376
Yeniden Refah Partisi, “Adaleti Yerlerden Kaldıracağız”
Bu haber 729 kez okundu.

Yeniden Refah Partisi Artvin Merkez İlçe Teşkilatı 2’nci Olağan Kongresi gerçekleştirildi.

Yeniden Refah Partisi Merkez İlçe Teşkilatı’nın 20 Ağustos Cumartesi günü Artvin Barosu Sosyal Tesislerinde düzenlenen 2’nci Olağan Kongresine tek liste ile aday olan Süleyman Tosun Başkan olarak seçildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongre Yeniden Refah Partisi tanıtım videosunun izlenmesi ile devam etti. Kongreye Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Talip Sücü, Merkez İlçe Eski Başkanı Turan Yelken, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Bülbül, İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Seyit Sağlam, Kadın Kollarından İl Gençlik Kolları Başkanı Nazmiye Gür, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Sema Yılmaz, İYİ Parti İl Başkanı Kemalettin Akgök, İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Remzi Yıldız, Yeniden Refah Partisi Merkez İlçe Delegeleri ve Partililer katılım gösterdi.

Kongre Merkez İlçe Başkanı Süleyman Tosun, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Sema Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Seyit Sağlam, Kadın Kolları İl Gençlik Başkanı Nazmiye Gür ve İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Bülbül’ün selamlama konuşması ile devam etti.

Gerçekleştirilen selamlama konuşmalarının ardından Merkez İlçe Başkanı Süleyman Tosun konuşma gerçekleştirerek “Teşkilat; bir gayenin gerçekleşmesi için hiyerarşik bir yapı içerisinde planlı ve programlı çalışma yapmak için vasıflı ve yeterli sayıda insanların oluşturduğu yapıdır.

Dolayısıyla bizler; Yeniden Refah Partisi Artvin merkez ilçe teşkilatı olarak, Ferasetli liyakatli kendi nefsi için yaşayan değil, kardeşi için yaşayan ve çalışan bir teşkilat oluşturduk ve bizim teşkilatlarımızda görev alan herkesin bildiği en önemli husus inançtır.

Bu bağlamda bizler ne için siyaset yaptığımızı ne için emek vereceğimizi kimlerin vebalini taşıdığımızı çok iyi biliyoruz. Bizim sadece kendimiz için çalışma şansımız hakkımız yok bizim sadece kendi çocuklarımız ailemiz için de çalışma şansımız yok. Bizim sadece namazımı kılıp umreye hacca gideyim deme şansımız da yok. Çünkü 8 milyara yaklaşan insan nüfusunun kul hakkı biz milli görüşçülerden sorulacak. Bizden sorulacak. Bizler Millî Görüş olarak insanlığın kötü gidişine kayıtsız kalamayız.

Biz hepsi birbirinden değerli merkez ilçe teşkilatı olarak gençlik kollarımızla hanım kollarımızla kısa bir süre içerisin de 7 mahalle 36 köyümüze mahalle ve köy temsilcilerimizi atayarak 24381 seçmene ulaşacağımıza gönülden inanıyorum.

110 sandığa en az 2 şer tane sandık görevlimizi atayacağımıza gönülden inanıyorum. Millî görüş bayrağını 2023 seçimlerinde Artvin’den şahlandırıp en az bir milletvekilli göndereceğiz inşallah. Ben buradan bizleri milli görüş partisi olan yeniden refah partisi çatısı altında toplayan sayın genel başkanım Dr. Fatih ERBAKAN beye şükranlarımı sunuyorum. Ve yine bizlere Artvin’de sahip çıkan gerektiği zaman abilik yapan, teşkilattan olsun olmasın sormadan herkesin derdiyle ilgilenen kıymetli il başkanıma da tüm teşkilatım adına çok çok teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum” dedi.

Tosun’un konuşmasının ardından İl Başkanı Talip Sücü kürsüye çıkarak konuşmasını gerçekleştirdi. Sücü konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Yeniden Refah Partisi Artvin Teşkilatı, Türkiye de birinci. Artvin insanının kimliği milli görüşe daha yakın demiştik, Karadeniz’in hırçın çocukları diyoruz kendimize, bazen Karadeniz’in asi çocukları diyoruz. Biz aslında aynı zamanda hırçınız, aynı zamanda asiyiz, aynı zamanda sertiz ama haksızlığa karşı sertiz. Birilerine karşı yapılan haksızlıkları görünce sertiz, adaletsizliği görünce sertiz dolayısıyla bu programda Artvin insanının aslında tüm hırçınlığı yanlışlıklara karşı bunun da bilinmesi altının çizilmesi gerektiğini düşünüyorum. Biz ne sağdayız ne solda biz hak yolundayız. Doğruyu kim yaparsa yanındayız, hangi rakibimiz yaparsa yapsın, hangi parti yaparsa yapsın doğru yaptın deyip alkışlayacağız, yanında olacağız, yanlış yaptığında da kim yaparsa yapsın bizim kendi başkanımız da yapsa, genel başkanımız da yapsa kesinlikle karşısındayız, yanlışın yanında değiliz.

Ben şunu söylemek istiyorum eğer Türkiye’nin dünyada lider olmasını istiyorsak, Türk İslam birliğinin dünyaya hâkim olmasını istiyorsak, ülkücülük; Türk İslam birliğini dünyaya hâkim etmekse en büyük ülkücü bizleriz. Milliyetçilik fabrikalar açıp, insanlara iş istihdamı sağlamak ise en büyük milliyetçi bizleriz çünkü etrafımızdaki kardeşimiz için yaşayan, kardeşimizi daha çok düşünen yapıya sahibiz ve en büyük milliyetçi bizleriz. Eğer devrimcilik güçlünün haklı olduğu düzeni yıkıp, haklının güçlü olduğu düzeni kurmaksa, emperyalizme karşı meydan okumaksa, sömürücülüğe karşı meydan okumaksa en büyük devrimci bizleriz. Dolayısıyla önce kendimizi çok iyi bilmek kendimizi çok iyi tanımak zorundayız.

Şimdi bizler de Artvin’den diyoruz ki ey siyasi parti liderleri bu zengin toprakların madenlerini çıkartıyorsunuz, sularından elektrik üretiyorsunuz da bizlere neden vermiyorsunuz? Sizlerin ne farkı kaldı o emperyalist güçlerden? Onlar da bize diyorlar ki biz ülkenin bütünlüğünü sağlıyoruz, biz bu ülkenin sahibiyiz ama diğerleri de dünyanın sahibi olarak görüyor kendini, ne farkınız kaldı onlardan? Bu zor coğrafyada yaşayıp, bu zorluklara katlanan insanların da zor coğrafyanın ekmeğinden suyundan faydalanması gerekiyormuş. İnşallah bizim siyasetimiz böyle bir siyaset.

Bazen bana ‘Başkanım bu kadar çalışıyorsunuz, emek ediyorsun uzama karşılığında sandıkta alabilecek misiniz?’ diyorlar, ben de hedefimiz sandık değil önce gönülleri kazanmak sonra Allah’ın rızasını kazanmak sonrasında da sandıkta seçim kazanmak ama bu 3’üncü seçeneğimiz. Bizim amacımız onlara faydalı olmak, diğer partiler gibi gidip Ankara’da oturmak değil, koltuğa geçtiğimizde geri kalan kısma çeşitli bahaneler uydurarak onları yok saymak değil. Bizim amacımız üretim, istihdam dolayısıyla burada aşsız ev, işsiz insan bırakmayacağız. Hatta kadınlarımızın inşallah evlerinde iş imkânları olacak, evlerinde çalıştıkça para kazanacaklar ve bu doğrultuda da Genel Başkanımız Fatih Erbakan’ın çeşitli profesörler ile bu işin uzmanları ile çalışıp 81 ilde yüzlerce proje yapıyoruz diye kitaplar bastık, biz şu ana kadar 7 tane kitap çıkarttık. Gerçekten de Türkiye’yi adeta avucumuzun içi gibi biliyoruz, hangi ilde ne fabrika yapılacak, nerede nasıl bir sistem yapılabilir, ne kadar insan çalıştırabiliriz noktasında tamamen projeleri olan bir kitap haline getirmiş, yetmemiş bu kitabın tüm halka dağıtılması için de insanlarımıza gönderilmiştir ve il başkanlığımıza gelip bu kitapları almak isteyen arkadaşlarımız da gelmiş almış okuyorlar, yine de almak isteyenler olursa binamızdan alabilirler. Biz iktidara yürüdüğümüze inandık, şu anda 20 kitap çıkardık ‘İlk 100 Gün’ diye. İktidara geldiğimizde ilk 100 gün ne yapacağımız hakkında bir kitap. Adaleti yerlerden kaldıracağız.” – E.T.A.