AÇÜ’deTesisleşme Çalışmaları İrdelendi

tarafından
414
AÇÜ’deTesisleşme Çalışmaları İrdelendi
Bu haber 806 kez okundu.

Artvin Çoruh Üniversitesi’nde “Artvin İlinde Bilim, Kültür ve Spor Yoluyla Turizme Katkı Sağlama” temalı istişare toplantısı yapıldı.

Artvin Çoruh Üniversitesinin lokomotif olarak rol alacağı “Artvin ilinde, bilim, kültür ve spor yoluyla turizme katkı sağlama” temalı istişare toplantısı Rektör Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda; Üniversitede tesisleşme çalışmaları irdelenirken, ilerleyen süreçte atılması gereken adımlar vurgulandı. Artvin Müzesi ve Üniversitenin Ali Nihat Gökyiğit Botanik Bahçesi, Artvin’in tanıtımı ve marka değerinin desteklenmesi hususunda istişareler yapıldı.

Katılımcıların Yenilikçi Fikirleri İçin Teşekkürlerini İletti

Rektör Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin toplantıda yaptığı değerlendirmede, kurumlarla sağlanacak iş birlikleri ve Üniversitenin katkılarıyla kent turizminin birçok alanda aktifleşebileceğini, bu sayede Artvin ilinin markalaşma sürecine olumlu yönde ivme kazandırılacağını belirtti. Tesisleşme projelerinin yanı sıra bilim, kültür, spor ve turizm alanlarında farkındalık sağlanması için Artvin halkının da katılım gösterebileceği etkinliklere de yer vermenin ehemmiyet arz ettiğini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, katılımcıların yenilikçi fikirleri için ayrıca teşekkürlerini iletti.

Tesisleşme Konularında Doğru Adımlar Atılması Gerektiğine Vurgu Yaptı

Artvin Çoruh Üniversitesi Marina Su Sporları Tesisinin turizme sağlayacağı katkı ile ilgili Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Gamze Ünaldı ise yaptığı bilgilendirme sunumunda özellikle doğa ve su sporları alanında verimli alanlara sahip Artvin ilinin öncelikli olarak tesisleşme konularında doğru adımlar atılması gerektiğine vurgu yaptı. Dr. Öğr. Üyesi Ünaldı, Marina Su Sporları Tesisi’nin gerek Üniversitemizin kalite kültürünün yaygınlaştırılması gerekse sportif ve rekreatif turizme sağlayacağı katkılar hususuna dikkat çekti.

Toplantıya; Artvin Kültür ve Turizm İl Müdür V. Özner Bilmiş, Artvin Müzesi Müdürü Abdurrahman Aktaş, Üniversitenin Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu, Prof. Dr. Atakan Öztürk, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Ardıç, Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Ölmez ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Sinan Güner ile özel sektör temsilcisi Mahir Kırçiçek’in katılım sağladı. – AÇÜ