Valimiz Sayın Cengiz Ünsal’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

tarafından
39
Valimiz Sayın Cengiz Ünsal’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı
Bu haber 74 kez okundu.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde O’nu milletçe sevgi, saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak, milli belleğimizde ve dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir.

Eşsiz bir devlet adamı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, önderlik ettiği istiklal mücadelesinin kazanılmasının ardından yeni bir devletin temellerini atmakla kalmamış, modernleşme ve dönüşüm hamlelerini cesaretle gerçekleştirmiş, Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşaması için birçok yeniliğe imza atarak, gelecek nesillere büyük bir miras bırakmıştır.

Dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına sahip çıkmak, O’nun “ En Büyük Eserim” dediği Cumhuriyetimizi daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek; yine Atatürk’ün kendi deyimi ile “ Muasır Medeniyetler Seviyesi Üzerine” çıkarmakla mümkün olacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ardında bıraktığı eserlerin büyüklüğü milletimize gurur vermekte ve O’nun kurduğu Cumhuriyet’in 100 yılda gösterdiği başarılar ise geleceğimize güvenle bakmamızı sağlamaktadır.

Bu şuurla bugün bizler de, şanlı tarihinin ve sahip olduğu milli değerlerin verdiği güç ile Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, ideallerine sıkı sıkı sarılarak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını arttırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere taşıyarak, yolumuza devam ediyoruz.

Türk Milleti, yüksek bir ruh ve şuurla sahip çıktığı ve 100. yılına gururla ulaştığı Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak ve daha ileriye taşımak için azim ve kararlılığını her daim yüreğinde taşımaktadır. İnanıyorum ki, gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak için aynı azim ve kararlılıkla mücadele vereceklerdir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı değerleri yaşatmak ve bu değerleri gelecek kuşaklara aktarmak en büyük görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; ömrünü milletine adamış, son nefesine kadar milleti için çalışmış olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu cennet vatan için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, manevi huzurlarında saygı ile eğiliyorum.

Ruhları şad olsun.

Cengiz ÜNSAL

Artvin Valisi