Turizm Bakanı’nın Eşi Pervin Ersoy Borçka Karagölü Ziyaret Etti

tarafından
80
Turizm Bakanı’nın Eşi Pervin Ersoy Borçka Karagölü Ziyaret Etti
Bu haber 156 kez okundu.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy Borçka Karagölü ziyaret etti.

Gerçekten her mevsim ayrı güzel, şu tabiatın güzelliği bizi inanılmaz etkilediğini söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün programı çerçevesinde çeşitli temaslarda bulunmak üzere Artvin’e gelen Artvin Vali Y. Dilara Şenoğlu tarafından Pervin Ersoy’a Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün portesi hediye edildi.

Rotahane ekibi ile Türkiye’yi gezen Ersoy, “Türkiye’de şu ana kadar 60 il gezdiklerini ve Artvin ise 61’nci il olduğunu, Türkiye bulunduğu coğrafi konum itibariyle binlerce yıllık tarihinin ve kadim medeniyetlerin mirası olan ülke ve Rotahane ekibi, Türkiye’nin doğusunu batısına, batısını doğusuna tanıtmak, iç turizmi canlandırmak ve şehirleri geziyor. Yurtiçi seyahat hacminin artmasına da katkı sağlayan Rotahene ekibi gezilerin tanıtımında, ana akım ve sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor. Yaptıkları röportajlar ve ziyaretler  esnasında çektikleri fotoğrafları sürekli olarak paylaşıyor ve geniş kitlelere ulaştırıyor. Rotahane ekibi, sadece şehirlerin sahip olduğu kültürel miras ve gastronomik zenginlik hakkında bilgi verip, doğal güzelliklerini tanıtmakla kalmıyor,  yöreye ait el sanatlarını yaşatmak için de destek veriyor.  Halk Eğitim Merkezlerini gezerek, oradaki atölyelerde çalışan kadınlar ile  işbirliği içerisine giriyor, satışlarına katkı sağladığını” ifade etti.

Borçka Karagöl’ün manzarası karşısında etkilendiğini belirten Pervin Ersoy, “Bizler bugün rota hane ekibi olarak Artvin’deyiz, Borçka Karagöl’e geldik. Gerçekten her mevsim ayrı güzel Borçka Karagöl. Bugün de çok etkilendik. Borçka Karagöl’ün bize getirdiği şu tabiatın güzelliği bizi inanılmaz etkiledi. Çok mutluyuz. Burada olmaktan çok mutluyuz, Artvin’in doğasın hayran kaldığını belirten Pervin Ersoy, “Artvin’e gelir gelmez ekip arkadaşlarım ve ben Artvin’in Borçka Karagöl’ün renklerine büyülendik. O kadar uzun zamandır doğa ile baş başa kalıp sonbaharın renklerini görmemiştik ki ve bu manzara karşısında çok etkilendik. Yaklaşık 4 yıl önce Rotahane isminde bir proje başlattık. Bu Türkiye’de iç turizmi canlandırmak amacıyla başlatılan projedir. Neden Türkler, Türkiye’yi daha fazla gezmiyor? Yeri geldiğinde yurt dışına gitmeyi daha çok tercih ediyoruz. Yurt dışına gitmek yerine Türkiye’nin güzelliklerini gezmenin çok doğru olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu. – Tahsin Atasert