Sıcaktan bunalanlar tabiat Borçka Karagöl’de soluk alıyor

tarafından
526
Sıcaktan bunalanlar tabiat Borçka Karagöl’de soluk alıyor
Bu haber 1.032 kez okundu.

          Artvin’de her mevsim ayrı güzelliğe bürünen Borçka ilçesindeki Karagöl Tabiat Parkı, koşullar zorlasa da sıcak ve nem ortamından bunalanlar Tabiat parkında soluk alıyor.

368 hektarlık alana sahip Borçka Karagöl Tabiat Parkı, çevresindeki vadiler ve ormanlarla kaplı eşsiz doğasıyla fotoğraf ve doğa tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Borçka ilçesine 27 kilometre uzaklıktaki Karagöl, her mevsim ayrı bir güzelliği içinde barındırıyor. Çam ağaçları ve şelaleler arasında yer alan, eşsiz doğa güzelliğiyle, görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Ziyaretçiler, ’Kent gürültüsünden uzaklaşıp temiz hava almak isteyenler, bayram ve hafta sonu tatillerinde tercih ettikleri Karagöl’de çadır kurup kamp yapıyor.

          Yerli ve yabancı turistleri, ekonomi şartlara rağmen koşullar zor olsa da her şartlara rağmen yurdun  ve ülkelerin dört bir yanından gelen ziyaretiler, buradaki bol oksijeni soluklamak, hem de sıcak ve nem ortamından uzak kalmak, maddi koşullar bizi zorlasa da gelip dolaşmaya değer ifadeleri ile gölün etrafını turlayarak soluklanıyorlar.

Bir ziyaretçi  ise, Karagöl’e il dışından gelenler için maliyet oldukça yüksek şimdi ama bazı şeylerden tasarruf yaparsak, örneğin sigaraya bir yılda verilen para yerine buralara gelme imkanı rahat olur,görüşüne yer verdi.

Artvin İl Genel Meclis üyesi Ahmet Külünk,’biz yöreden biri olarak ilçe  ve köyümüz arasında Karagöl’e az mesafe var ama ıklım olarak çok deşik,nemden ve sıcaktan kaçıp Karagöl’e geliyoruz, Tabiat Parkımızı görmelere tavsiyemiz, gelip dolaşmaya soluklanmaya’ diye konuştu. – E.T.A.