Murgul MTAL’den Büyük Başarı

tarafından
1792
Murgul MTAL’den Büyük Başarı
Bu haber 3.216 kez okundu.

Murgul MTAL’ TEKNOFEST’te Türkiye Finallerine kalarak Kenti temsil etmeye hak kazandı.

TEKNOFEST 2022’de ARTEN_CMUK(Döner Kanat İnsansız Hava Aracı) ve MİHA_08 (Sabit Kanat İnsansız Hava Aracı) olmak üzere iki kategoride başvuru yapan Murgul MTAL TEKNOFEST ekibi ARTEN_CMUK(Döner Kanat İnsansız Hava Aracı) kategorisinde ikinci turu geçerek Türkiye finallerinde Artvin’i Afyon ve Samsun’da temsil etmeye hak kazandı.

Öğretmenler Cengiz Çavuş ve Emrullah Bektaş danışmanlığında yarışmaya katılan öğrenciler iki görev olarak gerçekleştirilecek finallerde, insansız hava araçları ile yüksüz ve yüklü olarak iki görev uçuşu yapacak olup ilk görevde araçlar en kısa sürede parkuru bitirmeye çalışacak. İkinci görevde ise araçlara bağlı olan yükleri işaretli alanlara tam isabet ile bırakmaları gerekecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar “Artvin Fen Lisesinin TEKNOFEST başarısının ardından Murgul MTAL’in başarısı ilimizi ve bizleri bir kez daha gururlandırdı. TEKNOFEST’te birden fazla proje ile bu yıl Türkiye finallerinde öğrencilerimiz ilimizi temsil ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, finallerde öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi. – ARTVİN MEM