Milletvekili Bayraktutan, Borçka’daki çalışmaları yerinde inceledi

tarafından
165
Milletvekili Bayraktutan, Borçka’daki çalışmaları yerinde inceledi
Bu haber 328 kez okundu.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Borçka ilçemizdeki çalışmaları yerinde inceledi.

Bayraktutan incelemelerin sonunda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Güneşin doğuşundan batışına, yemyeşil ormanların arasından taşan Çoruh Nehri’nin coşkun sularına kadar, bu toprakların her karışını güzelleştirmeye adanmış ekipler, güzel kentimiz Borçka’da tarihin yeniden yazılmasına tanıklık ediyor. Kemalpaşa Belediye Başkanımız Ergül Akçiçek, CHP İl Başkanımız Orhan Atan ve Borçka Belediye Başkanımız Ercan Orhan ile birlikte Borçka Meydanı’nın kalbinde bir araya geldik. Borçka Meydanı’nın dönüşümü, sadece bir çevre düzenlemesi değil, aynı zamanda bir kültür ve tarih yeniden canlandırma projesidir. Saat kulesi, bu değişimin sembolü olarak yükseliyor” dedi.

Milletvekili Bayraktutan, çalışmaların içinde yer alan iş insanı Cumhur Melek’le beraber detaylı bilgi alışverişi yapıldı.

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan ise, “Saat kulesi, Borçka’nın geleneksel simgeleri olan demir elma, bal, çay ve fındıkla süslenmiş. Bu simgeler, Borçka’nın zengin tarihine, doğasına ve kültürünü simgeliyor. Saat kulesi, sadece zamanı göstermekle kalmıyor, aynı zamanda Borçka’nın geçmişini, bugününü ve geleceğini temsil ediyor. Her taşının üzerinde emek ve sevgi barındıran Borçka Meydanı Projesi, ilçenin güzelleşmesi için atılan adımların sadece bir parçası. Borçka, tarihini ve kültürünü modern yaşamla harmanlayarak, kent mimarisi ve estetiğine yeni bir soluk getiriyor” diye beyan etti. – Zeynep Küçük