Milletvekili Bayraktutan, “ARTVİN’İN ÇOCUKLARI ÜVEY EVLAT MI?”

tarafından
709
Milletvekili Bayraktutan, “ARTVİN’İN ÇOCUKLARI ÜVEY EVLAT MI?”
Bu haber 1.407 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Rize Artvin Havalimanı personel alımlarını Meclis gündemine taşıdı.

Rize-Artvin havalimanında çalışmak üzere personel ilanları yayınlandığına dikkat çeken Bayraktutan “Artvin Halkında infial yaratan bu durumun sorumluları kimlerdir? ” diye sordu.

BAYRAKTUTAN’DAN SERT TEPKİ!

Adı “Rize-Artvin Havalimanı” ama Artvin’linin çalışması bile yasak! Bu yanlıştan dönülmesi için Parlamento’da üzerime ne düşüyorsa yapacağım. Dost, düşman herkes bilsin. sözleriyle konuya sert tepki veren Bayraktutan “Personel alımının teknik nitelikleri, deneyim şartları ve kanun hükümlerinde belirtilen gereklilikler dışında her ilandaki ortak şart “Son 1 yıldır Rize’de ikamet ettiğini belgelemek.” Böyle kendini bilmezlik mi olur? Artvin ilinde ikamet eden bir kişinin kendi ilinin ismini taşıyan bir havalimanında çalışması sakıncalı mı görülmüştür” ifadelerini kullandı.

Artvin Halkının mağduriyetinin önüne geçilmesi adına gerekli önlemlerin alınması için yakinen takipçisi olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullanan Bayraktutan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması üzerine hazırlamış olduğu yazılı soru önergesini TBMM Başkanlığı’na sundu. “Sadece Rize’de ikamet edenlerin iş başvurusu yapabildiği Havalimanının adı Rize-Artvin Havalimanı olarak kalmaya devam edecek midir? diye soran Bayraktutan’ın soruları şu şekilde;

Rize-Artvin Havalimanı personel alımı ilanlarının hepsinde iddia edildiği gibi “Son 1 yıldır Rize’de ikamet ettiğini belgelemek.” başvuru şartı aranmakta mıdır?

İlgili Havalimanına personel alım şartı olarak “Son 1 yıldır Rize’de ikamet ettiğini belgelemek.” maddesi hangi gerekçe ile konulmuştur?

Artvin ilinde ikamet eden bir kişinin kendi ilinin ismini taşıyan bir havalimanında çalışması sakıncalı mı görülmüştür? 

Artvin Halkında infial yaratan bu durumun sorumluları kimlerdir?

Sadece Rize’de ikamet edenlerin iş başvurusu yapabildiği Havalimanının adı Rize-Artvin Havalimanı olarak kalmaya devam edecek midir?”