KOVAN FİLMİ TRT1 EKRANLARINDA İLGİYLE İZLENDİ

tarafından
573
KOVAN FİLMİ TRT1 EKRANLARINDA İLGİYLE İZLENDİ
Bu haber 1.128 kez okundu.

               Borçka İlçesinde çekimleri gerçekleştirilen Kovan Filmi TRT1 ekranında ilgiyle izlendi

               Artvin’in Borçka ilçesi Macahel bölgesinde 2019 yılında çekilen KOVAN filmi TRT1 ekranında ilgiyle izlendi.

Başrollerini Meryem Uzerli ve Feyyaz Duman’ın oynadığı filimde Hakan Karsak, Burcu Salihoğlu ve Şennur Nogaylar gibi usta isimler yer aldı.

Türkiye´de tür çeşitliliğinin en yüksek olduğu bölgelerden biri olan, biyosfer rezerv alanı olan Artvin Borçka´ya bağlı Macahel´de çekilen Kovan, tehdit altında olan doğal kaynaklarımızın modern insana direnmesini anlatan bir ´doğa´ filmi.

FİLM HAKKINDA:

Kovan Filmi Oyuncuları Ve Kadrosu

Yönetmen: Eylem Kaftan

Oyuncular: Meryem Uzerli, Feyyaz Duman, Hakan Karsak, Burcu Salihoğlu, Şennur Nogaylar

Tür: Drama

Yapım Yılı: 2019 (93 dk)

Vizyon Tarihi: 25 Eylül 2020 Cuma

Senaryo: Eylem Kaftan

KONUSU:

Türk Sineması “Kovan”

Genç bir kadın olan Ayşe, ortaokul yıllarında Artvin ilinin Borçka ilçesi Macahel bölgesinden okuması için Almanya’ya gönderilir. Uzun yıllar memleketinden uzakta yaşayan Ayşe, annesinin hastalanması sonucu çocukluğunun geçtiği köy evine geri döner. Ölüm döşeğinde olan annesi, kızında son olarak aile arılığını çekip çevirmesini ister. Hayatta en büyük korkusu arı olan Ayşe, annesinin isteğini geri çeviremez ve aile yadigârına sahip çıkmaya karar verir. Bu süreçte arıcılığın merkezi olan köye modern yönetmenler getiren Ayşe ile geleneksel arıcılar arasında çatışmalar yaşanır. Bir de kovana dadanan ayılar, Ayşe’nin hayatı ve kovanlar için büyük tehlike oluşturur.” – BÜLENT ATASERT