Festivalde görev alacak hakemlerle bir araya geldi

tarafından
25
Festivalde görev alacak hakemlerle bir araya geldi
Bu haber 50 kez okundu.

 

Artvin Belediye Başkanı Bilgehan Erdem, 3 Temmuz Çarşamba günü başlayıp 7 Temmuz Pazar günü sona erecek olan 43. Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali öncesinde Artvin Kafkasör Geleneksel Boğa Güreşlerini Yaşatma ve Yaylalarını Koruma Spor Kulübü Derneği Başkanı Erkan Keskin ve boğa güreşlerinde görev alacak hakemlerle bir araya geldi.

Başkan Erdem, çocukluğundan beri süregelen boğa sevgisinin her zaman aynı heyecanla devam ettiğini belirtti. “Ben bu meydanlara seyirci olarak ilkokul 5’te geldim ve o günden bugüne o heyecanı hiç kaybetmedim. Hepimiz için öyledir; ilk boğa beslediğiniz zaman, ilk meydana çıktığınız zamanın heyecanını her zaman yaşarsınız. Kafkasör’ün her yerinde yer aldım ve şimdi Allah, bu festivalde belediye başkanı olarak bulunmayı nasip etti. Bu benim için büyük bir gururdur” dedi.

Artvin’in kimliğini en güzel temsil eden unsurlardan birinin bu festivaller olduğunu vurgulayan Erdem, “Biz bayrağı bıraktığımızda bir şeyleri iyi yaptığımızı biliyorduk. Bizden sonra gelen arkadaşlarımızın bunu çok yüksek seviyeye çıkardığını görünce, ne kadar doğru ellere bıraktığımızı gördüm ve bundan inanılmaz mutlu oldum. Başkanımız Erkan Keskin nezdinde, buraya emeği geçen tüm arkadaşlarımıza ve kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Kafkasör, bizim sevdiğimiz dokusunu ve kokusunu aldığımız yer. Burası bizim için büyük bir heyecan kaynağı. O yüzden iyi bir festival olmasını diliyorum ve bundan hiçbir kuşkum yok,” ifadelerini kullandı.

Artvin’deki boğa güreşlerinin sadece bir spor olmadığını, aynı zamanda Artvin insanının iyi niyetini, misafirperverliğini, dostluğunu ve kültürünü yansıttığını ifade eden Erdem, “Bir kültür insanıyla var olur ve onunla vücut bulur. Bizler burada sadece boğa güreştirmiyoruz, aynı zamanda Artvin’in karakterini ve yapısını gösteriyoruz. Bu işler öyle parayla yapılacak işler değil, gönülle yapılacak işler. Sizin de bu işleri gönüllü yaptığınızı biliyorum. Başarılar diliyorum” dedi. – Artvin Belediyesi