Artvin’de 215 araç trafikten men edilirken, 819 sürücüye ise cezai işlem uygulandı

tarafından
20
Artvin’de 215 araç trafikten men edilirken, 819 sürücüye ise cezai işlem uygulandı
Bu haber 31 kez okundu.

 

Artvin’de Haziran ayında yapılan trafik denetimlerinde 215 araç trafikten men edildi, 819 sürücüye ise cezai işlem uygulandı.

Artvin Valiliğinden alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı ve polis ekiplerince trafik güvenliğinin artırılması ve korunması çalışmalarında Haziran ayında 28 bin 673 sürücü ve araç denetlendi.

Denetimlerde 819 araç sürücüsüne cezai işlem uygulanırken, 215 araç ise trafikten men edildi.

Aynı ay içerisinde Artvin’de 54 kişinin yaralandığı 34 trafik kazasının meydana geldiği öğrenildi.

Artvin genelinde trafik bilincini oluşturmak amacıyla 238 yol kullanıcısına yönelik genel trafik kuralları, emniyet kemeri ve kask kullanımının önemi, okul ve yaya geçitlerinde sürücü ve yayaların uyması gereken kurallar ile yaz mevsimi güvenli sürüş kuralları konulu eğitim verildi.

Artvin Valisi Cengiz Ünsal, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bizler tüm kolluk gücü ekiplerimizle vatandaşımızın can güvenliği ve huzurlu seyahati için gerekli kontrol, denetim ve bilgilendirme faaliyetlerini hassasiyetle sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

Artvin’in doğasıyla, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ülkemizde en yaşanılabilir iller arasında yer aldığına vurgu yapan Ünsal, “Artvin huzurun ve güvenin şehridir. İlimizde meydana gelen olayların asgari seviyeye indirilmesi ve mümkünse hiç yaşanmaması için Emniyetimiz, Jandarmamız ve Sahil Güvenliğimizle azami gayret gösteriyoruz. Artvin’imizin huzuru ve güvenliği için mesai mefhumu gözetmeksizin birlikte çalıştığımız tüm güvenlik güçlerimize özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ediyor, görevlerinde kolaylık ve başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. – AVBM