Diyanet-Sen Artvin Şubesi, Borçka’da İmamın Darp Edilmesini Kınadı

tarafından
35
Diyanet-Sen Artvin Şubesi, Borçka’da İmamın Darp Edilmesini Kınadı
Bu haber 66 kez okundu.

 

“Faillerin yargı önünde hesap vereceklerine inancımız tamdır, bu işin takipçisi olacağız”

Borçka’da iki vatandaş tarafından Aralık Köyü İmam Hatibi İbrahim Balcı’ya darp olayının tepkileri sürüyor.

Aralık Köyü Camii İmam Hatibi İbrahim Balcı’ya yönelik yapılan darp sonrasında Diyanet-Sen Artvin Şubesinden açıklama geldi.

Olaya sert tepki gösteren Diyanet-Sen Artvin Şubesi “faillerin yargı önünde hesap vereceklerine inancımız tamdır, bu işin takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

Diyanet-Sen Artvin Şubesinin yaptığı açıklamada, “Borçka ilçesine bağlı Aralık Köyü camii İmam Hatibi İbrahim Balcı hocamıza yapılan saldırıyı Diyanet-Sen Artvin Şubesi olarak şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Faillerin yargı önünde hesap vereceklerine inancımız tamdır. Bu işin takipçisi olacağız.  Toplumun önderi ve rehberi olan, insanın doğumundan ölümüne kadar her durumda yanında olan Din görevlisine el kalkmaz, eli öpülür. Din görevlisine saygısı olmayanın toplumda hiç kimseye saygısı olmaz. Son zamanlarda bu gibi olayların çoğalması bizleri kaygılandırmaktadır. Bu gibi durumlarda yapanın yanına kar kalmamalı cezalar caydırıcı olmalıdır. Bir daha böyle olayların olmamasını temenni ediyor, her daim hocamızın yanında olduğumuzu buradan ifade ediyoruz” diye açıklamalarda bulundu. – Gökhan Özçelik