CHP Artvin Milletvekili Bayraktutan, “30 Ağustos Kahramanlık Destanıdır”

tarafından
521
CHP Artvin Milletvekili Bayraktutan, “30 Ağustos Kahramanlık Destanıdır”
Bu haber 1.016 kez okundu.

CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yılı nedeni ile bir kutlama mesajı yayınlayan Uğur Bayraktutan mesajında şu ifadelere yer verdi:  “Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkelerine sahip çıkacak, Cumhuriyet’in kuruluş felsefesini ve ulusal değerlerimizi bizden sonraki kuşaklara aktaracaktır.

Türk tarihinin dönüm noktası olan ve dünyanın gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olan 30 Ağustos Zaferi’nin 100’üncü yılını kutlamanın gururu içerisindeyiz. Türk Ulusu bugün eşine az rastlanır bir zafer kazanmış, Anadolu topraklarının Türk vatanı olduğunu düşmana ispatlamıştır.

Özgürlüğün, Laik Cumhuriyetin, Demokrasi ve sosyal hukuk devletinin müjdecisi olan 30 Ağustos; Türk Milleti’nin, ordusu ile birlikte Başkomutan Atatürk’ün Önderliğinde yazdığı kahramanlık destanıdır. İşgalci güçler karşısında verdiğimiz destansı mücadele, milletimizin en zor şartlar karşısında bile vatanını, bayrağını ve hürriyetini canı pahasına koruyacağını bütün dünyaya göstermiştir. Ülkemizi parçalamak isteyenler milletimizin azimli, inançlı direnişi karşısında çaresiz kalmışlardır.

Ulusal birliğimize, beraberliğimize ve ülke bütünlüğümüze tarihinin her döneminde büyük önem veren ulusumuz, bu kararlılığını bundan böyle de büyük bir inançla sürdürecektir. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış vatan topraklarının değerini çok iyi bilen ulusumuz, azınlık dayatmalarına ve bölücü girişimlerine karşı gösterdiği direnci dün olduğu gibi bugün de yarın da gösterecektir. Türkiye Cumhuriyeti ve bağımsızlığımızın simgesi olan şanlı al bayrağımız başta Yüce Atatürk olmak üzere, kendini ülkesi için feda etmekten çekinmeyen atalarımızın bize emanetidir. İnanıyorum ki, ulusumuz bu emaneti daha da yücelterek bizden sonraki kuşaklara devredecektir. Ülkemizi daha da ileriye taşımak ve çağdaş uygarlık düzeyini aşmak için her türlü çabayı gösterecektir. Ve yine Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkelerine sahip çıkacak, Cumhuriyet’in kuruluş felsefesini ve ulusal değerlerimizi bizden sonraki kuşaklara aktaracaktır.

Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin 100’üncü yıl dönümünde, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı onurla, gururla, mutlulukla selamlıyor, başta bu büyük zaferi bize armağan eden ve büyük dehasıyla ülkemizin geleceğine ışık tutan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı ve şehitlerimizi özlemle ve rahmetle anıyor; gazilerimize şükranlarımla sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”