Artvin Valisi Doruk, “Türk Milletinin Şahlanışının Miladı”

tarafından
547
Artvin Valisi Doruk, “Türk Milletinin Şahlanışının Miladı”
Bu haber 1.055 kez okundu.

Vali Yılmaz Doruk 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yıldönümü nedeni ile kutlama mesajı yayınladı.

Vali Doruk’un yayınladığı 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında;

“Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolu açan 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yıl dönümüne kavuşmanın bahtiyarlığı içerisindeyiz.

Milletimiz, topyekûn mücadele vererek kazandığı bu şanlı zaferle üzerinde bin yıldır şerefle hüküm sürdüğü Anadolu’nun ezeli ve ebedi vatanımız olduğunu bir kez daha tescil etmiştir.

Her türlü zorluğa rağmen istiklalimizden asla taviz vermeyeceğimizi tüm dünyaya ilan ettiğimiz gün olan 30 Ağustos, tarih sahnesinden ebediyen silinmek istenen Türk Milletinin yeniden şahlanışının miladıdır.

Tarihteki tüm zaferlerimiz gibi 30 Ağustos’un arkasında da 1071 Malazgirt’te bizlere yurt kılınan bu cennet vatanı yaşatmak için gözlerini kırpmadan ölüme koşan kahramanlarımızın cesaretleri vardır.

Dün olduğu gibi bugünde canından aziz bildiği vatanı uğrunda aynı cesareti göstermeye hazır olan milletimiz, kadim geçmişinden aldığı ilhamla büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etme yolunda karalılıkla ilerleyecektir.

Bu düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı tebrik ediyor, İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum” ifadeleri yer aldı. – AVBM