Borçka ve Köyleri Turizm Geliştirme Kooperatifi Kuruldu

tarafından
761
Borçka ve Köyleri Turizm Geliştirme Kooperatifi Kuruldu
Bu haber 1.458 kez okundu.

S.S. Borçka ve Köyleri Turizm Geliştirme Kooperatifi 1. Olağan Genel Kurulu Yapıldı.

Birinci olağan genel kurulu yapılan SS Borçka ve Köyleri Turizm Geliştirme Kooperatifinin başkanlığına Kurucu Başkan Hasan Özışık yeniden seçildi.

Aynı Gün Dayanışma Mutfağının Tanıtımı Yapıldı

İsmet Acar Turizm Tesislerinde açılan “Yerel Dayanışma Mutfağı” tanıtım gecesi yapıldı. Borçka İsmet Acar Turizm tesisinde Belediye tarafından tahsis edilen kooperatif mutfağında bir araya gelen kooperatif üyeleri hem olağan kongrelerini yaptı hem de dayanışma mutfağında bir araya geldi. Kurucu başkan olarak yeniden başkan seçilen Hasan Özışık,  açılış konuşması yaptı. Özışık konuşmasında, “S.S. Borçka ve Köyleri Turizm Geliştirme Kooperatifi’nin ilk olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdik. Kurucu başkan olarak bu göreve benim devam etmem istendi. Bu bedenle baba güvenen kooperatif Üyelerimize çok teşekkür ederiz.

Olağan Genel Kurulumuzu yaptıktan sonra Borçka mutfağından oluşan yöresel mutfağımızın açılışını yaptık. Yöresel ürünlerimizle birlikte yemek yedik. Horonlarımızı oynadık, türkülerimizi söyledik.

Önümüzde çok önemli işler, çalışmalar bizleri bekliyor. Demir elmamızın patentini aldık sayılır. Marka ürünlerimiz olacak.  Borçka ve köyleri bu kooperatifin doğal Üyesi sayılır. Adını bu yüzden böyle yaptık.

Köy muhtarlarımızla, üreten emekçi insanlarımızla zaman zaman toplanacağız. Köylerimize gideceğiz, alanda yerinde çalışmalar yapılacak.

Üreticilerimizin ürünleri ellerinde kalmayacak. Kooperatif olarak  tanıtım, pazarlama noktasında aktif olarak çalışacak.

Kısaca kâğıt üzerinde bir kurum olmayacak.  Ben gecemize katılan, bizleri yalnız bırakmayan tüm üyelerimize gönülden teşekkür ediyorum. 

Kooperatifçilik, dayanışma içinde üretim demektir, birlikte güç olmaktır.  Borçka Belediyesi’ne verdiği desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. 

Gerek kooperatifin kuruluşunda gerek marka alma çalışmalarında öncülük etti ve destek verdi. Belediye başkanımız sayın Ercan Orhan’da üyemizdir. Borçka için her kim elini taşın altına koyarsa teşekkür ediyoruz. Acımasız piyasa ekonomisinin yarattığı koşullarda  birlikte mücadele etmektir. Bireysel çalışma İle bu ekonomik sistemde ayakta kalabilmek imkansızdır. Biz, bu bilinçle yola çıktık. Borçka’mıza, Artvin’imize, ülkemize, Üyelerimize hayırlı olsun” dedi.

            Kooperatif kurucu üyesi Şenol Taban’da kısa bir konuşma yaparak hem üyelere teşekkür ettihem de yeni yönetime başarı diledi.

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan’da yaptığı konuşmasında üreten, markalaşan istihdam ve değer üreten bir Borçka için bu kooperatifin kurulduğunu söyledi. – G.Ö.