Borçka Belediye Başkanı Orhan, “Muratlı Barajındaki Kurban Atıkları” Yalan Haber İçin Tepkisini Dile Getirdi

tarafından
698
Borçka Belediye Başkanı Orhan, “Muratlı Barajındaki Kurban Atıkları” Yalan Haber İçin Tepkisini Dile Getirdi
Bu haber 1.314 kez okundu.

          Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Borçka Muratlı Barajı’na atılan kurban atıklarıyla ilgili belediyeyi suçlayan haberlere tepki gösterdi.

Borçka Belediye Başkanı Orhan, “A Haber, belediye alanına girmeyen ve belediyenin görevi olmayan baraj gölünün temizliğini belediyeye yüklemeye çalışarak yalan haberlerine devam ediyor” dedi.

Başkan Orhan, “Muratlı Barajı’na atılan kurban atıklarıyla ilgili ‘Artvin’de çileden çıkan görüntüler. CHP’li belediye kılını bile kıpırdatmıyor’ başlığıyla yayınlanan haberler üzerine bugün yazılı bir açıklama yaptı.

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, “A Haber, belediye alanına girmeyen ve belediyenin görevi olmayan baraj gölünün temizliğini belediyeye yüklemeye çalışarak yalan haberlerine devam ediyor. Vatandaşlarımızın tepki gösterdiği yalan habere biz belediye olarak da tepki göstererek A Haber’in habercilik yapmasını ve yanlı haber yapmamasını diliyoruz. Bu tutum ilk olmadığı için bütün Borçka’lılar olayın farkında ve bu tavrı kınamaktayız” dedi.

Başkan Orhan son olarak, “Bu Kurban Bayramında da her zaman olduğu gibi Ahaber yine kaynağını araştırmadan Borçkayı da büyükşehir statüsünde zannedip Muratlı barajının temizlenmemesini ve kirliliğini belediyemize mal etmeye çalışmaktadır. Bu şekilde düşmanca ve ötekileştirerek haber yapmanın kimseye faydası yoktur. İlçe mücavir alanında kurban kesimleriyle ilgili bütün ekibimiz bu görüntülerin oluşmaması için çalışmış ve atıkları gömmüştür. Bu şekilde yanlış haberi habercilik zannedenleri Allaha ve Borçka halkının vicdanına havale ediyorum” diyerek açıklamasını sona erdirmiştir.  – B.A.