Borçka Acarlar M.Y.O.’da “Kariyer Günleri” Programı Düzenlendi

tarafından
361
Borçka Acarlar M.Y.O.’da “Kariyer Günleri” Programı Düzenlendi
Bu haber 674 kez okundu.

 

Acarlar Meslek Yüksek Okulunda düzenlenen DGS “Kariyer Günleri” programı düzenlendi.

Artvin Çoruh Üniversitesi Borçka MYO Konferans salonunda, DGS “Kariyer Günleri” programına Barış Kocaoğlu ve Anıl Kınay’ın katılımı ile gerçekleşti. DGS hakkında açıklama yapıldıktan sonra İzge Akademik üzerinden yapılan uygulama hakkında bilgi verildi.

Dikey Geçiş Sınavı hakkında bilgi veren Anıl Kınay” DGS genellikle Temmuz ayında bahar döneminde yapılan bir sınav Ön Lisans ve Açık Öğretim ön lisans mezunları DGS’ye girerek lisans eğitimine katılabiliyor. Nitelikli bir sınav ve ön lisans başarı puanı dediğimiz sizin diploma notunuzun da çok değerli bir şekilde anılmasına sebep olur. Sayısal DGS alanı ile sayısaldan girerseniz sizin sayısal sorularınızın puanı 3 ile çarpılıyor, sözel puanı 0,6 ile çarpılıyor ve ön lisans başarı puanı dediğimiz de 0,6 ile çarpılıyor. İki alandan da mutlaka 0,5 net yapmanız gerekmektedir. Sınav ağrılığı sözcükte anlam, cümlede anlam, paragraf, okuduğunu anlama ve analiz etmedir” dedi.

Dikey Geçiş Sınavında yardımcı olmak için İzge Akademik, düzenlediği uygulama hakkında bilgi veren Barış Kocaoğlu” Yapay zekâ sayesinde sizi aktif olarak tutan bir uygulama yaptık. Online eğitimden bizim farkımız şudur arkadaşlar, hocalarımızı sizlerin ayağına gelmiş gibi olacak, canlı dersler olacak. Hocalarımız öğrenciler ile hep temas halinde olacaktır. Yazılım dünyasındayız hepimiz telefon kullanıyoruz. Biz bu ülkede bilgiye erişmemizin çok hızlı olduğu şuan ki teknolojide yaşıyoruz. DGS bir geçiş sınavı değildir, düşünü gerçekleştirme sınavıdır. Bir düşün varsa eğer başarılı olabilirsin. Düşün yoksa hayalin yoksa hiçbir şey yapamayız. Dikey Geçiş Sınavı Türkiye’nin en güzel sınavıdır. Mentor ve koçluk hizmeti, konu anlatım videoları, 10.000 soru ve anlık başarı sırası görüntüleme olanağı sağladığımız bir uygulama yaptık” diye konuştu. – Bülent Atasert