Belediye Başkanı Orhan’dan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

tarafından
209
Belediye Başkanı Orhan’dan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
Bu haber 412 kez okundu.

 

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla mesajı yayımladı.

Çanakkale Zaferi’nin milletin tarihi boyunca kazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biri olduğuna vurgu yapan Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan ‘Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu bütün dünyaya göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir’ dedi.

Başkan Orhan’ın mesajında şu ifadeler yer aldı: “18 Mart tarihi, vatan topraklarını bin bir zorluk ve yokluğa rağmen, canları pahasına koruyan kahraman ecdadımızın, vatan sevgisinin ne demek olduğunu dünyaya gösterdiği şanlı bir tarihtir. Çanakkale; Türk milletinin hürriyet ve istikbali mevzubahis olduğunda yazdığı destanı sonsuza dek hatırlatacak şehitler diyarıdır.

Çanakkale’yi anlamlı kılan bir başka hususiyeti de bir milletin aynı ülkü etrafında birlik ve beraberlik içerisinde toplanmasıdır. Bu kenetlenme sayesinde Türk milletini yok etmek isteyen düşmanlar bozguna uğratılmış ve yeni zaferlere ilham kaynağı olmuştur. Her bir köşesinde ayrı bir kahramanlık hikâyesi bulunan ve Çanakkale’yi geçilmez kılarak verdikleri mücadeleyle düşmanlarının bile takdirini kazanmış olan ecdadımız ile ne kadar çok gurur duysak azdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’inci yıl dönümünü kutluyor; 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun” diye ifadelerde bulundu. – Bülent Atasert