Belediye Başkanı Orhan, “Su alma noktasında özellikle önemli bir yatırım yaptık ve arıtma tesisini bitirdik”

tarafından
35
Belediye Başkanı Orhan, “Su alma noktasında özellikle önemli bir yatırım yaptık ve arıtma tesisini bitirdik”
Bu haber 67 kez okundu.

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Borçka için önemli bir yatırım yaptıklarını söyleyerek “Su alma noktasında özellikle önemli bir yatırım yaptık ve arıtma tesisini bitirdik” dedi.

Borçka ilçesinde yaşanan su sorunu arıtma tesisinin devreye girmesi ile minimize hale getirildi

Bölgede yaşanan içme suyu sıkıntısı çözmek için kolları sıvayan Borçka Belediyesi yeni ve modern paket arıtma tesisini  inşa etti.

Borçka’da yağışlı havalarda sık sık kesilen sulardan rahatsız olan vatandaşlar son günlerde ilçede yaşanılan yağışlara rağmen su kesintisinin olmaması ile memnuniyetlerini dile getirdiler.

İnsanlar, suların bulanık ve kokulu olmasından şikayetçi olurken yapımı tamamlanan ve devreye giren paket arıtma tesisi ile ilçedeki su sorunu minimize hale getirildi. Son bir hafta da ilçedeki yağışlara rağmen su kesintilerinin geçmiş yıllara göre azalması ve bulanık olmadan suların evlerde akması vatandaşın yüzünü güldürdü.

Kameni mevkiinde inşa edilen 1000 metrekarelik bina ile birlikte suyu iki buçuk kilometre daha yukardan alındığını ifade eden Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Borçka için önemli bir yatırım yaptıklarını söyleyerek “Su alma noktasında özellikle önemli bir yatırım yaptık ve arıtma tesisini bitirdik. İki buçuk kilometre daha yukarıdan su almaya başladık. Borçka’nın şuanda hem arıtma tesisi hem de şehir içi şebekesi konusunda en ufak problemi kalmış değil. 50 yıllık sorunu 50 yıl daha Borçka’da su konuşulmayacak şekile getirdik. Borçka için önemli bir yatırımdı ve biz bu işten başarılı bir şekilde çıktık” dedi.

Borçka’da vatandaşların sağlıklı içme suyuna kavuşmadan ve alt yapı sorunları bitmeden zam yapılmayacağını aktaran Borçka Belediyesi’nde güncel su fiyatları Mekanik Sayaçlarda metreküp 3.25 kuruş, Akıllı Sayaçlarda ise 2.68 kuruş olduğu bildirildi.

Borçka Belediyesinin su sorunun minimize hale getirilmesi ile birlikte 2024 yılında su fiyatlarına zam yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu” oldu. – Fatma Küçük Atasert