BAYRAKTUTAN, “165 BİN NÜFUSLU ŞEHİRDE 8 BİN 894 İŞSİZ VAR”

tarafından
679
BAYRAKTUTAN, “165 BİN NÜFUSLU ŞEHİRDE 8 BİN 894 İŞSİZ VAR”
Bu haber 1.336 kez okundu.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, partisinin ‘Sorunları Biliyoruz, Çözeceğiz’ programı kapsamında İstanbul Milletvekili Özgür Karabat ile birlikte Artvin’de yaptığı temasların ardından, “Türkiye’de işsizlik var, Artvin’de de işsizlik var. Artvin’e ilişki temel rakamlarda 9 bine yakın işsiz var. 165 bin nüfuslu şehirde, devletin verilerine göre 8 bin 894 işsiz var” dedi.

Uğur Bayraktutan ve Özgür Karabat, CHP’nin ‘Sorunları Biliyoruz, Çözeceğiz’ programı kapsamında Artvin’de yaptıkları temasların ardından partilerinin il başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber ve Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin de katıldı.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, gerçekleştirdiği konuşmada “Türkiye’de işsizlik var, Artvin’ de de işsizlik var. Artvin’e ilişkin temel rakamlarda 9 bine yakın işsiz var. 165 bin nüfuslu şehirde, devletin verilerine göre 8 bin 894 işsiz var. Belediyeler güzel şeyler yapıyor. Artvin girişinde tamamıyla buraya bir an önce doğal gaz gelsin diye belediyenin tek başına yapmış olduğu fedakarlıktır. O yol baştan sona, bakın ne kadar güzel asfaltın üzerinde geldik, inşallah diğer kısımlarla ilgili belediyelerin çalışmaları devam edecek.

Ben buradan size açık açık ifade edeyim; yapılmış olan en derin ve en büyük kamuoyu araştırmasına göre CHP, Artvin’de birinci partidir. Bakın, yapılmış olan, belki tarihinde derler ki bütün kamuoyu araştırmalarının anası olan büyüğüne göre CHP birinci partidir” dedi.