B.İ.K. Trabzon Şube Müdürü Nuhoğlu Borçka’da Bir Dizi Ziyaret Gerçekleştirdi

tarafından
232
B.İ.K. Trabzon Şube Müdürü Nuhoğlu Borçka’da Bir Dizi Ziyaret Gerçekleştirdi
Bu haber 866 kez okundu.

Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü Trabzon Şube Müdürlüğü Artvin İl Sorumlusu Ali Nuhoğlu bir dizi ziyaret kapsamında Borçka ilçesine geldi.

Basın İlan Kurumu Trabzon Şube Müdürü ve Artvin sorumlusu Ali Nuhoğlu Borçka ilçesindeki 7 MART Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Bülent Atasert ve Artvin Haber Borçka Gazetesi İmtiyaz Sahibi İsmet Başar’ı ziyaret etti.

Basın İlan Kurumu Trabzon Şube Müdür Ali Nuhoğlu 1 günlük ziyaret programında ilk olarak Borçka İcra Müdürlüğü Aynur Yılmaz’ı daha sonra Borçka Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Merttürk’ü ve son olarak Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan’ı ziyaret ederek bilgilendirmelerde bulundu.

Ziyaretlerin tamamında yapılan görüşmelerde Borçka ilçesinde bulunan Basın İlan Kurumu’nun bünyesinde yer alan gazetelerin çalışmaları ve bu gazetelere yapılabilecek olan ilan ve reklam paylaşımları konusunda yöneticilere bilgiler aktarıldı

195 sayılı kanun çerçevesinde ilçe genelinde 2 adet gazetenin bulunduğunu ve bu gazetelerin sorumlulukları yerine getirmek için ciddi anlamda bir formalite ve  Bürokratik işlemlerden geçtiğini ayrıca gazetelerin çalıştırdıkları kişi sayısı açısından ciddi bir istihdam oluşturduğunu dile getiren Basın İlan Kurumu Trabzon Şube Müdürü yerel gazetelerin tarihi arşiv ve belge niteliğinde olduğunu bu nedenle de gazetelerin kıymetinin bilinmesi gerektiğini vurguladı. Burada sadece dikkat edilmesi gereken noktanın ise merdiven altı denilebilecek zaman zaman çıkan yayınlara itibar etmemeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Basın İlan Kurumu Trabzon Şube Müdürü Nuhoğlu, ilçedeki haftalık olarak yayınlanan gazetelerin ortak yapmış oldukları ziyaretlerde resmi ilan yayınlanması ve kamu tüzel kişiliği taşıyan kurumların reklam yayınlanması Bayram ve özel gün reklamları ile ilgili mesajların Basın İlan kurumunun otomasyon sistemi üzerinden okuyucuya ve vatandaşa doğru bilgi aktaran yayınlar vasıtasıyla yapılması gerektiği vurgulandı. Bu kurumların yöneticileri ile yapılan ziyaretlerde elde edilen veriler pozitif yönde olacağı belirtildi.

Borçka İcra Müdürlüğü Aynur Yılmaz’ı daha sonra Borçka Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Merttürk’ü ve son olarak Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan’ı makamında gerçekleşen ziyarette, şehrimizde ki gazetecilik faaliyetleri ve genel konular hakkında bir süre fikir alışverişinde bulunuldu.

Ziyaretlerin duyduğu memnuniyeti dile getirilerek, şehrin tanıtımı ve yapılan işlerin anlatılabilmesi konusunda yerel ve ulusal basının öneminden bahsedilerek yerel basının desteklenmesi gerektiğini ifade ettiler. – HABER: BÜLENT ATASERT