Artvin’de geliri Filistin’e bağışlanmak üzere kermes düzenlendi

tarafından
20
Artvin’de geliri Filistin’e bağışlanmak üzere kermes düzenlendi
Bu haber 37 kez okundu.

 

Artvin’de geliri Filistin’e bağışlanmak üzere kermes düzenlendi.

Valilik önündeki Milli İrade Meydanı’nda Filistin’e Destek Platformu tarafından düzenlenen kermeste gönüllü kadınlarca hazırlanan yiyecek ve içecekler satışa sunuldu.

Kermes’in açılışında Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerlerle, İsrail’in Gazze’ye düzenlendiği saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlar için Kur’an-i Kerim okunarak dua edildi.

Platform sözcüsü Ercan Gülsüyü kermesten elde edilecek gelirin Diyanet Vakfı ve İHH aracılığıyla Gazze’deki insanlara gönderileceğini söyledi.

“En yüksek katılımlı kermeslerden birisi oldu”

Platformun farklı sivil toplum kuruluşları ve gönüllülerden oluştuğunu kaydeden Gülsüyü, “Gazze’deki mazlum ve mağdur insanlara ulaştırmak üzere Diyanet Vakfımız ve İHH üzerinden yardım gönderilecektir. Biz bunla ilgili çalışmayı yaptığımız zaman Artvin’deki gönüllülerimiz STK’larımız olağan üstü bir çaba ile ürünlerini oluşturdular. Artvin’de şimdiye kadar görülen en yüksek katılımlı kermeslerden birisi oldu. Buda insanımızın hassasiyetini mazlumun yanında olduğunu göstermektedir. Katılım sağlayan, gönlünü katan tüm insanlarımıza Artvinlilere teşekkür ediyorum.” dedi.

“Soykırımın acilen durmasını istiyoruz”

Kermese gönüllü olarak destek veren lise öğrencisi Şuheda Kılıçel, “Burada Filistin’e bağışlanmak üzere kermes düzenlendiğini duydum ve gönüllü olarak yardıma geldim. Burada hazırladığımız ürünlerin satışını yapıyoruz. Filistin’de aylardır süren bir soykırım var. Bunun için burada toplandık. Soykırımın acilen durmasını istiyoruz. O yüzden burada satış yapıyoruz. Artvin’den bir nebzede olsa yardım ulaştırmak istiyoruz. Burada toplanan paraları Filistin’e ulaştıracağız inşallah” dedi.

Geliri Filistin’e bağışlanmak üzere düzenlenen kermes 16 Ocak Salı günü ikinci gününde Artvin Çoruh Üniversitesi Merkez Kampüs’te devam edecek. – Tahsin Atasert