Artvin’de 5376 Üniversite Öğrencisi Yurtlarda Barınacak

tarafından
87
Artvin’de 5376 Üniversite Öğrencisi Yurtlarda Barınacak
Bu haber 169 kez okundu.

 

Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran, “KYK ve diğer yerlerde 5367 üniversite öğrencisi barınma yapacak.

Artvin Çoruh Üniversitesi’nde 2023-2024 yılı yeni eğitim öğretim süreci başlamasının ardından, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK)’nun Artvin’de ne kadar öğrenciyi misafir edeceğini açıkladı.

Eğitim Öğretim yılının ülkedeki ve şehirdeki tüm öğrenciler ile ailelilerine hayırlı uğurlu olmasını dileyen İl Müdürü Demirkıran, yaptığı açıklamada; “Artvin’de 5376 öğrencimizi Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı yurtlarımızda barındıracağız. Çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda barınması için gerekli tüm hazırlıklar yapıldı” dedi.

Artvin’de 7 tane yurt ve 15 tane de bloklarının bulunduğunu kaydeden Demirkıran, “Arhavi, Hopa, Borçka ve Şavşat’taki KYK yurtlarımıza müracaat eden bütün öğrencilerimizi %100 yerleştirdik. Artvin Merkez’e yaklaşık 100 yedeğimiz var. Onları da kamu misafirhanelerimize ve devlet destekli özel kurumlarımıza yerleştirdik” dedi.

“Artvin’de yurt, barınma problemini ortadan kaldırmış olduk” diyen Demirkıran, şunları ekledi: “Şu anda öğrencilerimiz güvenli bir şekilde sıcak suyuyla, internetiyle, alt yapısıyla, kendi ailelerinden daha güvenli bir ortamda eğitim öğretimlerine devam edecekler” dedi.

Yeni sezonun nasıl başladığı hakkında açıklamalarda bulunan Demirkıran, öğrencilere coşkulu bir karşılama yaptıklarını belirterek buradaki amaçlarını şu şekilde anlattı: “Artvin’imize gelen çocuklarımız moral ve motivasyon açısından olumsuzluk yaşamasınlar, velilerimiz Artvin’in kültürünü sanatını, sporunu, eğitimini tanısın istedik. Çocuklarımıza moral olsun, iyi bir başlangıçla çocuklarımız eğitim öğretime başlasın istiyoruz. Kültürümüzle açılışımızı yaptık. Gençlik ve Spor Bakanımızın çocuklarımıza selamlarını ilettik. Aileleri güvenli bir şehirde olduklarını bilsinler istedik. 24 saat onların hizmetinde olacağımızı bilsinler istedik. Eğitim öğretim yılının sonunda da kapanışımızı yine güzel bir şekilde kazasız belasız şekilde gerçekleştirmiş olacağız inşallah” diyerek açıklamasını son erdirdi. 0 Fatma Küçük Atasert